Antalya
28.07.2021
A
GÜNCEL , POLİTİKA
Tarihi geçmiş ilaçlar meclis gündeminde
Tarihi geçmiş ilaçlar meclis gündeminde

İYİ Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, koronavirüs tedavisi gören hastalara tarihi geçmiş ilaç verildiği iddialarını Meclis gündemine taşıdı.

İYİ Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın cevaplaması istemiyle soru önergesi verdi. Bahşi önergesinde; "Basında yer alan haberlere göre birçok ilimiz ile birlikte özellikle Antalya’da yoğun bir şekilde Covid-19 test sonuçları pozitif çıkan vatandaşlara tedavi için verilen ilaçların son kullanma tarihlerinin geçmiş olduğu tespit edilmiştir.  Bu tarihi geçmiş ilaçların üzerlerine yeni etiketler yapıştırılarak son kullanma tarihlerinin uzatıldığı iddia edilmiştir. Ayrıca tarihi geçmiş Covid-19 ilaçlarına itiraz eden vatandaşlara, İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, ilacın Türkiye genelinde bu şekilde dağıtıldığını kullanılmasında bir sakınca olmadığı yönünde cevap verildiği öğrenilmiştir." ifadelerine yer verdi.

Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya şu soruları yöneltti;

1-Covid-19 hastalarına son kullanma tarihi geçmiş ilaçların verildiği iddiası doğru mudur?

2-Bugüne kadar kaç Covid-19 hastasına son kullanma tarihi geçmiş ilaç verilmiştir?

3-Son kullanma tarihi geçmiş ilaçların hastalara verilmesinde bir sakınca görmeyen yetkililer hakkında soruşturma başlatmayı düşünüyor musunuz?

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: