Antalya
26.07.2021
A
GÜNCEL , VİDEOLU HABERLER
Plaj hırsızları kıskıvrak yakalandı-VİDEO
Plaj hırsızları kıskıvrak yakalandı-VİDEO

Konyaaltı Sahili’nde, denize giren vatandaşların cep telefonu ve çantalarını çalan 4 kişi, motorize Yunus polisleri tarafından falezler bandındaki kayalık alanda yakalandı. Şüphelilerin gösterdiği alanda arama çalışması yapan polis 3 cep telefonuyla, çanta buldu.

Muratpaşa ilçesi Konyaaltı Sahili Beach Park kısmında denize giren vatandaşlar, 4 şüphelinin sahile gelenlerin cep telefonu ile çantalarını çaldığını gördü. Yüzdükleri sırada olayı fark eden Ahmet Kılıç, Emre Öztürk, Yusuf Bengi ve Arda Tüfekçioğlu,  kıyıyı çıkarak 4 şüpheliyi kovalamaya başladı. Çevredeki vatandaşların  ihbarıyla kısa sürede olay yerine elen  motorize polis ve bölge ekipleri sevk ilk olarak sahil giriş çıkışında belirtilen eşkaller doğrultusunda arama yaptı.

KAYALIKLARDA BULUNDULAR

Telefonu çalınanlardan birinin, kaçan 4 şüphelinin falezler bandındaki kayalık alana doğru kaçtığını belirtmesiyle polis ekipleri çalışmalarını o alanda yoğunlaştırdı. Motorize yunus polisleri, alanda yaptıkları aramalarda O.O. (19), E.A. (16), S.A. (17) ve Y.T.'yi (17) gizlenirken gördü. Ekiplerin kelepçelediği şüpheliler ilk olarak suçlamaları kabul etmezken, bölgeye görgü tanıkları da geldi. Polislerin sorularına çelişkili cevap veren 4 şüpheli, bir süre sonra polis ekiplerine yine sahil bandından başka bir noktada çaldıkları çantayı ve poşet içerisinde olan 2 cep telefonunun yerini gösterdi. Polis, telefon ve çantaya el koyarken, 4 şüpheli ekip otosuna alındı. Polis ekipleri, yaptıkları incelemelerde ele geçirilen çantanın ve telefonların sahiplerine ulaştı. Bulunan cep telefonları ve çanta sahiplerine teslim edilirken, çalındığı iddia edilen 2 telefon ise bulunamadı. O.O., E.A., S.A. ve Y.T., polis ekipleri tarafından ifadeleri alınmak üzere polis merkezine götürüldü. 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: