Antalya
24.07.2021
A
GÜNCEL , ADLİYE
Antalya Organize Sanayi Bölgesi'nde yangın
Antalya Organize Sanayi Bölgesi'nde yangın

ANTALYA Organize Sanayi Bölgesi (OSB) 1. kısımda bulunan plastik fabrikasında yangın çıktı. İtfaiye yangını söndürmek için çalışma başlattı.

Antalya OSB 1. kısımda bulunan plastik fabrikasında, saat 22.45 sıralarında yangın çıktı. Çıkış nedeni hakkında henüz net bilgiye ulaşılamayan yangına, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve OSB itfaiye ekipleri müdahale etti. İtfaiye, yangının çevre fabrikalara da sıçramasını önlemek için yoğun çaba harcadı.Fabrikada çalışan bulunmadığı için ölen, yaralanan ya da dumandan etkilenen kimse olmadığı öğrenildi. İtfaiye, söndürme çalışmalarını sürdürüyor.

ÖNLEM ALINDI

Antalya OSB Bölge Müdürü İlhan Metin, “İçerideki plastik parçalarının yanması bekleniyor. Çevre fabrikalara sıçramaması için gerekli önlemler alındı. Fabrikada mesai olmadığı için ölen, yaralanan ya da dumandan etkilenen olmadı.

 

2 SAATTE SÖNDÜRÜLDÜ

Etrafa sıçraması önlenen yangın, itfaiye ekiplerinin 2 saatlik çalışması sonrasında kontrol altına alındı. Yangından zarar gören alanın depo amaçlı kullanıldığı, asıl üretimin yanan yerin hemen yanındaki ana binada yapıldığı öğrenildi. Jandarma ekipleri ise yorulan itfaiye ekiplerine su ve ayran dağıttı.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: