Antalya
24.07.2021
A
GÜNCEL , YEREL YÖNETİM-SİVİL TOPLUM
Vali Yazıcı'dan basına övgü
Vali Yazıcı'dan basına övgü

24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınlayan Antalya Valisi Ersin Yazıcı, "Basınımız, turizmin başkenti Antalya'mızın dünyaya tanıtılmasında da büyük rol almaktadır." dedi

ANTALYA Valisi Ersin Yazıcı, Türk basınında sansürün kaldırılmasının 113'üncü yıl dönümü olan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Vali Yazıcı'nın mesajı şöyle:

"Türk basını, tarihin her döneminde milletin gözü, kulağı, sesi olma ve kamuoyunun haber alma hakkına katkıda bulunma görevini ilkeli ve tarafsız gazetecilik anlayışı içerisinde başarı ile yerine getirmiştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 'Basın, milletin müşterek sesidir. Bir milleti aydınlatmada, bir millete muhtaç olduğu fikrî gıdayı vermekte, hulâsa bir milletin hedefi saadet olan müşterek bir istikamette yürümesini teminde, basın başlı başına bir kuvvet, bir mektep, bir rehberdir' ifadesi basının toplumu bilgilendirmesi bakımından üstlendiği görevi en güzel şekilde açıklamaktadır. Türk basını, milli mücadele yıllarında milli duygulara hitap ederek, Anadolu'nun düşman işgaline karşı direnişinin yürekli sesi olmuş ve bu direnişin kahramanlarının destanını yazmıştır.

MARKALAŞMADA ROL ÜSTLENİYOR

Basınımız, turizmin başkenti Antalya'mızın dünyaya tanıtılmasında da büyük rol almaktadır. İnanıyorum ki basınımız; bu topraklarda olup biteni, doğru ve tarafsız bir şekilde gündeme taşıyarak, şehrimizin ve ülkemizin kalkınmasına, güçlenmesine ve markalaşmasına katkı vermeye devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, vatandaşlarımızın haber alma ve bilgi edinme ihtiyacını karşılamak için mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan basın mensuplarımıza görevlerinde kolaylıklar diliyor, tüm basın mensuplarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı'nı en içten duygularımla kutluyorum."  

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: