Antalya
19.07.2021
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
3 merkez ilçede ücretsiz hizmet
3 merkez ilçede  ücretsiz hizmet

Muratpaşa, Kepez ve Konyaaltı ilçelerinde kurban kesim yerleri bayram boyunca, ücretsiz olarak vatandaşların hizmetinde olacak. Muratpaşa’da 7, Kepez’de 9, Konyaaltı’nda 3 kesim noktası belirlendi

Muratpaşa Belediyesi, Kepez Belediyesi ve Konyaaltı Belediyesi bayram tatili boyunca ücretsiz ve pandemi önlemleri kapsamında hizmet verecek olan kurban kesim ve satış yerleri ile vatandaşların hizmetinde olacak.

MURATPAŞA

Muratpaşa Belediyesi,  ilçede 1 noktayı kurban satış yeri ve 7 noktayı da kurban kesim yeri olarak belirledi.  İlçe sakinleri, Ermenek Mahallesi Aycan 1. Sokak,  Cumhuriyet  Mahallesi Kapalı Pazar yeri ile Konuksever ve Bayındır pazarında kendi imkanlarıyla  kurbanlıklarını kestirebilecek. Ayrıca Yenigün, Sedir ve Çağlayan kapalı pazar yerlerinde randevulu olarak kurban kesim hizmeti verecek. Randevular, Turunç Masa’nın 444 80 07 numaralı çağrı merkezi üzerinden alınabilecek. Ermenek Mahallesi Aycan 1 Sokak üzerindeki boş alan aynı zamanda kurban satış yeri olarak kullanılıyor.

KEPEZ

Kepez Belediyesi, 9 mahalledeki kapalı semt pazarı alanını kurban kesim yeri, 2 noktayı da kurban satış yeri olarak belirledi.  İlçedeki küçükbaş hayvan pazarı Fevzi Çakmak Mahallesi’nde, büyükbaş hayvan pazarı ise Çamlıca Mahallesi’nde kuruldu. Zafer, Yenidoğan, Varsak Karşıyaka,  Teomanpaşa, Varsak Ayanoğlu, Şafak, Çamlıbel, Gazi mahalleleri ile Yeni Mahalle’de bulunan kapalı semt pazarlarında kurban kesim noktaları oluşturuldu. İlçe sakinleri, kurbanlarını bu noktalarda kesebilecekler.  Kepez Belediyesi, Zafer Mahallesi Cumartesi Pazarı’nda ücretsiz kesim hizmeti verecek.

KONYAALTI

Konyaaltı  Belediyesi, 2  mahalledeki kapalı semt pazarı alanını kurban kesim yeri, 3 noktayı da kurban satış yeri olarak belirledi. Kurban satışları Zümrüt Mahallesi ve Cumhuriyet Caddesi’ndeki pazarlarda yapılacak. Küçükbaş hayvan kestirmek isteyenler Liman Mahallesi Kapalı Pazar Yeri ve Siteler Mahallesi Kapalı Pazar Yeri’nde ücretsiz kesim yaptırabilecek. Altınkum Mahallesi Kapalı Pazar Yeri’nde ise sadece büyükbaş hayvan kesimi yapılacak. İlçe sakinleri  www.konyaalti.bel.tr adresinden randevu alarak kurbanlıklarını ücretsiz kestirebilecekler.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: