Antalya
17.07.2021
A
GÜNDEM , POLİTİKA
İYİ Partili Serap Kaya: Kayıplar ülkesi olduk
İYİ Partili Serap Kaya: Kayıplar ülkesi olduk

İYİ Parti Konyaaltı İlçe Başkanı Serap Kaya, Türkiye’ye özgü icat edildiğini öne sürdüğü Cumhurbaşkanlığı sisteminin ‘güçler ayrılığı’ ilkesini ortadan kaldırdığına dikkat çekerek, “Türkiye, ne yazık ki bir kayıplar ülkesi oldu” dedi.

Cumhurbaşkanlığı sisteminin beraberinde hukuk ve adalet sistemini çökerttiğini belirten İYİ Parti Konyaaltı İlçe Başkanı Serap Kaya, her karışı şehitlerin kanı ile sulanmış vatan toprağının arsa-arazi nitelemesi yapılarak rant kapısı olarak görüldüğünü söyledi.

HER ALANDA KEŞMEKEŞ

Başkan Kaya, “Türkiye’ye özgü olarak icat edilen partili Cumhurbaşkanlığı sisteminin ülkemizi ve milletimizi getirdiği sonuç ortada Türkiye ne yazık ki bir  kayıplar ülkesi oldu.  Şeffaflık ilkesi yok. Denetlenebilirlik yok. Hukuk ve adalet sistemi çökmüş, ekonomi “faiz sebep enflasyon sonuç” zihniyeti ile idare ediliyor. Eğitim tam bir keşmekeş içinde bugünümüz, geleceğimiz olan çocuklarımız ve gençlerimizin-ülkemizin geleceği, devlet ciddiyetinden uzak tek bir kişinin iki dudağının arasından çıkan anlık acemice denemelerin elinde mahvediliyor. Bir gece ansızın İstanbul Sözleşmesi tek taraflı olarak fesih ediliyor. Kadınlarımız ve çocuklarımız cinayete-ölüme-cinsel istismara terk ediliyor. Türkiye’nin partili cumhurbaşkanlığı sistemini daha fazla taşıyamayacağı ortada” diye konuştu.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: