Antalya
16.07.2021
A
GÜNDEM , POLİTİKA
Basında sansür artarak sürüyor
Basında sansür  artarak sürüyor

Atatürkçü Düşünce Derneği Antalya Şube Başkanı İbrahim Daş,  24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda,"Basında sansür artan bir yoğunlukla devam ediyor. Geçmişte eser ortaya çıktıktan sonra sansür uygulanırken bugün yayınlanmadan uygulanıyor" dedi.

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Antalya Şubesi , Lozan Anlaşması'nın 98'inci yıldönümünü ve   Basında Sansürün Kaldırılışın 113'üncü yıldönümünü yazılı açıklama ile kutladı. Şube Başkanı Başkanı İbrahim Taş, “Bilindiği gibi 24 Temmuz aynı zamanda “Basın Bayramı” olarak kutlanmaktadır. Yeni Sevr dayatmalarının; vatanımızın parçalanmasının, milletimizin ayrıştırma planlarının yapıldığı bugünler de, Lozan Antlaşmasına sahip çıkmak hepimizin tarihsel görevidir Günümüzde basınımızın yaşadığı sorunlar ile ülkemizin yaşadığı sorunlar birbirinden bağımsız değildir. Basında sansürün artan bir yoğunlukla devam ettiği görülmektedir." dedi.

 

YANDAŞ BASIN VURGUSU

Günümüzde sansürün şekil değiştirdiğine dikkat çeken Daş, "Geçmişte, eser ortaya çıktıktan sonra sansür uygulanırken bugün eser yayınlanmadan uygulanmaktadır. Hatta basın emekçileri sorgusuz, sualsiz gözaltına alınmakta, şiddete maruz kalmakta ve yerel-ulusal basın yayın kuruluşları kapatılmaya çalışılmaktadır. Diğer taraftan basının bir bölümü emperyalizmin ve iktidarın uygulamalarına destek çıkmakta ya da boyun eğmektedir. Dolayısıyla sansür; sadece basınımıza değil ulusumuza da uygulanmaktadır. Tüm bunları durdurmak için gelin Türkiye’yi birlik ve bütünlük içinde tutan Lozan Barış Antlaşmasına ve Misak-i Milliye sahip çıktığımızı tüm halkımıza gösterelim.” Engin KORKMAZ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: