Antalya
15.07.2021
A
GÜNCEL , YEREL YÖNETİM-SİVİL TOPLUM
Adalya Vakfı doğru örnek
Adalya Vakfı doğru örnek

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, çeyrek asırlık bir geçmişe sahip Adalya Vakfı’nın  ve vakfa bağlı Engelsiz Kafe’nin sosyal hizmet üreten Antalya’nın yüz akı kurumlarından olduğunu belirterek, “Geleceğin Türkiye’sinin doğru örneklerinden biri” dedi.

 

1995 yılında kurulan ve o günden bu yana bir çok yardım faaliyetine imza atan Adalya Vakfı'nın genel Kurulu, Engelsiz Kafe'de yapıldı.  Başkan Uysal, genel kurulda yaptığı konuşmada, Adalya Vakfı’nın şeffaf, hur kuruşun hesabını verebilir, Antalya’nın yüz akı kurumlarından olduğunu söyledi.

KURBAN BAĞIŞLARINI BEKLİYORUZ

Vakfın yaklaşan Kurban Bayramı’nda ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için kurban bağışlarını kabul edeceğini aktaran Başkan Uysal, “Buraya verilen bağışlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor, öğrencilerimize burs oluyor, engelli bireylere ve ailelerine yönelik faaliyet oluyor” diye konuştu. Adalya Vakfı’nın açık, şeffaf bir kurum olduğunu dile getiren Başkan Uysal, “Adalya Vakfı, sosyal hizmet veren bir kurum ve bu da bizim bir tercihimiz. Geleceğin Türkiye’sinin doğru örneklerinden biri” dedi.

ÖZEL BİREYLER İÇİN YENİ SINIF AÇILDI

Genel kurulun ardından Başkan Uysal, Engelsiz Kafe bahçesinde yapımı tamamlanan Muratpaşa Belediyesi Adalya Vakfı Özel Gereksinimli Bireyler Sosyal Destek Yaşam Merkezi’nin de açılışını yaptı. Vakıf üyelerinin de katılımıyla açılışı yapan yaşam merkezi, engelli çocukların eğitim çalışmalarında kullanılacak.  

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: