Antalya
Yayın Tarihi : 13.07.202104:26
Güncelleme Tarihi : 12.07.202119:30
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM-BÜROKRASİ
Otobüsçülere klima uyarısı
Otobüsçülere klima uyarısı

Pandemi döneminde yasak olan toplu taşıma araçlarında klima kullanımı, normalleşme süreci  ile birlikte serbest bırakıldı. Ancak maliyeti düşürmek isteyen bazı otobüs şoförleri, klimayı açmamakta direniyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, otobüsçülerden klimaları açmalarını istedi.

44 gündem maddesini karara bağlamak üzere toplanan Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi’nde, hafta sonu Edirne’de gerçekleşen tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde kürsüye çıkan Antalyalı pehlivanların başarıları gündeme geldi. Başkan Muhittin Böcek ve partilerin grup sözcüleri Kırkpınar’da güreşen ve kürsüye çıkan tüm güreşçileri kutladı.

ATA SPORUNUN MERKEZİ

27 yıllık siyasi hayatı boyunca siyasetle sporu hep ayırdığını söyleyen Başkan Böcek, “Ata sporuna bugüne kadar destek oldum, destek olmaya da devam ediyorum. Göreve geldiğimizde Antalya Büyükşehir Belediyesi Güreş Düzenleyen Kentler Birliği’nden ayrılmıştı. Hepinizin desteği ile bu birliğe yeniden üye olduk. Antalya ata sporunun merkezi oldu. Bu anlamda sizlerle teşekkür ediyorum” dedi.

YAKIT DESTEĞİ UZATILDI

Büyükşehir Belediye Meclisi Temmuz ayı devam toplantısında Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından ulaşım esnafına sağlanan yakıt desteği ödemesi de bir ay uzatıldı. Pandemi geçiş dönemi nedeniyle 1 Temmuz-31 Temmuz 2021 tarihlerini kapsayacak şekilde otobüs ulaşım esnafına 1 TL kilometre üzerinden aylık yakıt destek ödemesinin yapılmasına devam edilecek.

ODA BAŞKANINI UYARDI

Kararın ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, meclis salonunda bulunan Otobüsçüler Odası Başkanı Yasin Arslan ve yönetimine klima uyarısında bulundu. Başkan Böcek, “Tüm meclis üyesi arkadaşlarımın ve Antalya halkının bir talebi var. 'Yaz geldi ama otobüslerde klimalar çalışmıyor’ diyorlar. Bu konu ile ilgili herkesin talebi budur. Biz taşıyanların da memnun olmasını, taşınanların da memnun olmasını istiyoruz” dedi. 

İTTİFAK İKİYE BÖLÜNDÜ

Alanya’nın Mahmutlar Mahallesindeki 890 Ada 1 parselin sağlık tesis alanından özel sağlık tesis alanına dönüştürülmesini içeren 19. Madde Millet İttifakı’nın ikiye böldü.  CHP kararı ret oyu verirken, İyi Parti karara evet oyu verdi. Karar oy çokluğu ile meclisten geçti. Aynı kararda Saadet Partisi’nin tek meclis üyesi olan Mehmet Manavoğlu’nun, “Bu kararda grubumu yani kendimi serbest bırakıyorum”  sözleri mecliste gülüşmelere neden oldu. Mecliste ayrıca Ağustos ayı meclisinin tatil edilmesi de oy çokluğu ile kabul edildi. Engin KORKMAZ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: