Antalya
12.07.2021
A
ARŞİV , YAŞAM
Antalya'nın lezzetlerine tanıtım
Antalya'nın lezzetlerine tanıtım

ANTALYA Tanıtım Vakfı (ATAV), geçen hafta İstanbul'da gerçekleştirilen Gastro Show kapsamında misafirlere tattırdığı Antalya'ya özgü lezzetleri  bu kez medya mensuplarına tanıttı

 

Turizm Medya Grubu ve Gastronomi Turizmi Derneği ortaklığıyla İstanbul'da gerçekleştirilen Gastro Show'da,  Antalya Tanıtım Vakfı ve 7 Mehmet Restaurant, Antalya'ya özgü lezzetleri tanıtmıştı.  Büyük beğeni toplayan lezzetler bu sefer de ATAV Başkanı Yeliz Gül Ege'nin ev sahipliğinde Şef Mehmet Akdağ'ın yorumuyla basın mensuplarına sunuldu.

BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

Antalya'ya özgü olan ancak Şef Akdağ'ın kendi yorumlarıyla süslediği Toros Dağları'nda yetişen keçilerin sütlerinden yapılan Keçi Peyniri, domates, pirinç, sarımsak ve fesleğenle süslenmiş Karidesli Cive, Hibeş, kavrulmuş kabak çekirdekleriyle servis edilen Beyaz Üzüm Yaprağı, yeşil erikle farklı bir tat yakalanan Taze Otlu Kuru Cacık, Tarator Soslu Börülce, Pilaki Grida, ismini içerisindeki rengarenk sebze ve meyvelerden alan Gökkuşağı Salatası, çifte kavrulmuş tahin ve manda kaymağıyla servis edilen Kabak Tatlısı lezzetleri davete katılan misafirlere sunuldu. Özel menüler ile misafirlere tanıtılan özenle hazırlanmış yemekler davete katılanların büyük beğenisini topladı.

MODERN DOKUNUŞLAR

Antalya'nın gastronomi tarihine katkı sunmaya çalıştıklarına değinen ATAV Başkanı Yeliz Gül Ege, “İstanbul'daki Gastro Show'da ilk gün yapılan protokol yemeğiyle Antalya lezzetlerini tattırdık. İstanbul'da sunduğumuz menüyü Antalya'nın basın mensuplarına tattırmak istedik. Yemeklerin hepsi aslında geleneksel lezzetler. Bunları farklı dokunuşlarla, daha modernize ve popüler hayata ayak uydurmuş bir havaya sokarak bunları anlatmak istiyoruz. Özellikle pandemi döneminde gastronomiyle ilgili ATAV olarak ciddi ataklarımız oldu. Kentimizde de uluslararası iki etkinlik yaptık ve devamı gelecek" dedi.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: