Antalya
10.07.2021
A
ARŞİV , EKONOMİ
AVRUPA UMUDU
AVRUPA UMUDU

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkan Yardımcısı Kaan Kavaloğlu, Avrupa'nın tamamının temmuz ayının üçüncü haftasından itibaren Türkiye'ye gelmeye başlayacağını söyledi. 

Kavaloğlu, ''Haziran ayını ise 2020 yılının Haziranına göre yüzde 190'lık bir artışla kapattık. Ancak gelinen rakam yeterli değil. Önemli olan Temmuz ve Ağustos aylarının geçen yılın rakamlarının üzerinde geçiyor olmasıdır. Antalya'ya yıllık gelen toplam kişi sayısı 1.5 milyonu aştı. Ama şunu da göz önünde bulundurmak gerekiyor. Geçen yıl Nisan ve Mayıs ayında hiç turist gelmedi'' dedi.   Temmuz ve Ağustos aylarında Rusların ağırlık kazanmasıyla birlikte Alman turist sayılarının da  artacağını düşündüğünü vurgulayan Kavaloğlu, ''Şu anda bizim ana problemimiz olarak İskandinav ülkeleri, Hollanda, Belçika ve İngiltere kaldı. Bu ülkelerin arasında en son   İngiltere açılır. Temmuz ayı sonuna doğru İngiltere hariç tüm Avrupa'nın da Türkiye'ye açılacağını düşüyorum'' diye konuştu.

  SEZON ARALIK AYINA UZAR 

  Antalya'da sezonun Aralık ayı sonuna kadar devam edeceğini dile getiren Kaan Kavaloğlu, ''Bu yıl turizm sezonu yıl sonuna kadar uzayacak. Kasım ve Aralık ayları da iyi geçecektir. Güvenli turizm sertifikasını iyi uygular, pandemi artış göstermezse bu yıl Antalya'da turizm sezonu yıl sonuna kadar devam eder'' ifadelerini kullandı. 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: