Antalya
10.07.2021
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
Muratpaşa’da bayram hazırlığı
Muratpaşa’da  bayram hazırlığı

Muratpaşa Belediyesi, İlçe Kurban Hizmetleri Komisyonu kararı doğrultusunda kurban satış ve kesim yerlerinde düzenleme çalışmalarına başladı

Muratpaşa Kaymakamı Orhan Burhan başkanlığında Muratpaşa Belediyesi, Muratpaşa İlçe Müftülüğü, Türkiye Diyanet Vakfı Muratpaşa Şubesi, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve İlçe Sağlık Müdürlüğünden oluşan komisyon, kurban satış ve kesim yerlerini belirledi.

7  KESİM NOKTASI

Buna göre, Muratpaşa’da kurban satışları tek noktadan gerçekleştirilecek. Ermenek Mahallesi Aycan 1 Sokak üzerinde bulunan alan boş alanın kurban satış yeri olarak kullanılmasına karar verilirken Muratpaşa Belediyesi 5’i kapalı pazar yeri olmak üzere 7 noktada kurulacak kurban kesim yerlerinden sorumlu olacak. Yenigün, Sedir ve Çağlayan kapalı pazar yerlerinde randevulu olarak kurban kesim hizmeti verilecek. Randevular, Turunç Masa’nın 444 80 07 numaralı çağrı merkezi üzerinden alınabilecek.

SERBEST KESİM YERLERİ

Randevulu kesim yerleri dışında Konuksever ve Cumhuriyet Kapalı Pazar yerleriyle Bayındır Pazarı'nda vatandaşlar kendi kasaplarına kurbanlıklarını kestirebilecek. Bununla birlikte aynı zamanda kurban satış yeri olarak kullanılacak Ermenek Mahallesi’ndeki alan da vatandaşlar kurbanlıklarını kesimlerini yaptırabilecek.  

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: