Antalya
09.07.2021
A
GÜNCEL , YAŞAM
Su kanalında tehlikeli serinlik
Su kanalında tehlikeli serinlik

Termometrelerin öğle saatlerinde 40 dereceyi gösterdiği Kepez ilçesine bağlı Baraj Mahallesi’ndeki su kanalına giren gençler, akıntıya aldırmadan serin suyun keyfini çıkardı.

 

Su sıcaklığı 12, derinliği ise 3 metreyi bulan kanalına tehlikeli  atlayışlar yapan mahalleli gençler, uzun süre suda vakit geçirdi. Evlerinin denize uzak olduğunu belirten gençler, serinlemek için başka çarelerinin olmadığını söyledi.

AKINTI ÇEKİYOR AMA SORUN YOK

  Gençlerden Abdulsamet Yegen, “Deniz bize uzak kalıyor. Tehlikeli de ne yapalım? Burada bir çocuk boğulmuştu. Biz burada doğduk, büyüdük. Allah’a güvenip atlıyoruz suya” dedi. Furkan Yegen ise, “Babamlarla geldiğimizde fazla duramıyoruz ama tek gelince 2-3 saat duruyoruz. Su çok soğuk. Alıştık. Akıntı çekiyor ama o taraflara gitmezsek sorun olmuyor. Kendimi bildim bileli yüzmeyi biliyorum. Korkarsan daha kötü, korkmadan girersen başına bir şey gelmiyor” ifadelerini kullandı.

 17 YAŞINDAKİ GENÇ BOĞULMUŞTU

  Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında ise 17 yaşındaki Sezgin Andariman, yine aynı bölgeye yakın bir noktada serinlemek için kanala girmiş, akıntının etkisiyle gözlerden kaybolmuştu. Kanalda ekiplerce 5 gün boyunca aranan gencin cansız bedeni yosunların arasında bulunmuştu. 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: