Antalya
26.06.2021
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
Antalya 'da günlük vaka sayısı 100'lerde seyrediyor
Antalya 'da günlük vaka sayısı 100'lerde seyrediyor

Antalya'da 20 gündür vaka sayısının sabit seyrettiğini kaydeden Vali Ersin Yazıcı, "Kentimizde turistler dahil günlük 100 vaka görülüyor" dedi.

 

Vali Ersin Yazıcı, Almanya Federal Cumhuriyeti İzmir Başkonsolosu Detlev Wolter ve Almanya Federal Cumhuriyeti Antalya Konsolosu Wolfgang Wessel’ı makamında kabul etti. Ziyarette konuşan Vali Yazıcı, “Şehrimizde pandemiye yönelik tüm önlemler titizlikle yürütülmekte. Yerli ve yabancı misafirlerimizi yeryüzü cenneti Antalya’mıza bekliyoruz.” dedi.

ESKİ GÜNLERE DÖNECEĞİZ

Güvenli turizmin  ve alınan önlemlerin kent genelinde titizlikle uygulandığını kaydeden Yazıcı “Biz güvenli turizm anlamında otellerimizi ve işletmelerimizi en iyi şekilde sezona hazırladık. Turizm anlamında alınan tedbirleri sizlerde görüyor ve yaşıyorsunuz. Geçen yıl pandeminin yoğun olmasına rağmen özellikle Ağustos, Eylül ve Ekim aylarında birçok misafir ağırladık. Bu süreçte Almanya’dan da birçok misafirimiz oldu. Bu yıl çok daha hızlı bir şekilde önceki yıla göre daha fazla misafir ağırlamayı hedefliyoruz. Birkaç gün önce Rus vatandaşlarını da şehrimizde ağırlamaya başladık. İnşallah en kısa zamanda pandeminin etkisinden tamamen kurtularak eski günlerimize döneceğiz.”  dedi.

VAKA SAYISI ARTMADI

Pandemi süreciyle ilgili Antalya'daki son durum hakkında bilgi veren Vali Yazıcı,  "Son 15 - 20 gündür vaka sayılarımız sabit seyretmekte. Antalya’mızda ise düşüş sürmekte. 2,5 milyonluk bir şehiriz. Günlük yeni vaka sayımız turistler dâhil 100 civarı çıkmakta. Şehrimizde pandemiye yönelik tüm önlemler titizlikle yürütülmekte. Pandemi konusunda turistlerimiz gelmeye başladıktan sonrada bizim haftalık vaka ortalamamızda bir yükselme görülmedi. İnşallah bu süreci hep birlikte en iyi şekilde tamamlayacağız.” diye konuştu.  

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: