Antalya
23.06.2021
A
ARŞİV , SPOR
TFF’ye ‘yabancı’ desteği
TFF’ye ‘yabancı’ desteği

TFF’nin yabancı oyuncu kararını desteklediklerini belirterek, “Geçen hafta 8 oyuncumuzu genç milli takımlara verdik. Biz yıllardır bu değişime hazırlandık. Alınan kararı kulüp olarak destekliyoruz” dedi

Antalyaspor A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Çetin, Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) yabancı oyuncu kararını desteklediklerini açıkladı. Yıllardır genç futbolculara yatırım yaptıklarını belirten Çetin, “Geçtiğimiz hafta genç milli takımlara 8 futbolcu verdik. Biz bu değişime hazırız. Ayrıca bu karar bu yıl alınmadı, daha önce alınmış ve ertelenmişti. Şu anda uygulanmaya başladı” dedi. TFF’nin aldığı karara göre Süper Lig kulüpleri, 2021-2022 sezonunda en fazla 14 yabancı futbolcunun lisansını çıkarabilecek ve bunlardan en fazla 8’ini aynı anda sahada oynatabilecek.

TRANSFER ÇALIŞMALARI

Transfer çalışmaları hakkında bilgi veren Çetin, şunları söyledi: “Lukas Podolski, Sidney Sam, Ersan Adem Gülüm, Jean Armel Drole ve kaleci Ferhat Kaplan ile yollarımızı ayırdık. Ümit milli takımda oynayan Erkan Eyibil’i transfer ettik. Aynı zamanda 2 tane Ümit Milli oyuncu ile anlaşmak üzereyiz. Onların transferi sonrası hocamızın istediği ön bölgeye, yabancı ve yerli transferlerimize devam edeceğiz" açıklamasında bulundu.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: