Antalya
22.06.2021
A
GÜNDEM , EKONOMİ
1.5 yıl sonra ilk buluşma
1.5 yıl sonra ilk buluşma

ANTALYA Genç İş İnsanları Derneği (ANTGİAD) üyeleri, geçtiğimiz Nisan ayında başlayan pandemi sürecinde  ilk kez yüz yüze bir araya geldi.

 

Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisinden dolayı uzun süredir bir araya gelemeyen ANTGİAD üyeleri, normalleşme dönemi ile birlikte yaklaşık 1.5 yıllık aradan sonra fiziki olarak ilk kez bir araya geldi. ANTGİAD Başkanı Osman Sert'in dernek çalışmaları ve ekonomiye dair bilgiler verdiği toplantı, üyelerin yoğun ilgisiyle yapıldı.Antalya'nın ilk iş insanları derneği olarak böyle zorlu bir pandemi dönemini üyelerinin güçlü dayanışmasıyla birlikte aşmaya çalıştıklarını belirten Osman Sert, dernek olarak çok büyük dayanışma örneği gösterdiklerini ifade etti.

PANDEMİDE 30 YENİ ANTGİAD ÜYESİ

Başkan Sert, pandemi sürecinde derneğin çalışmalarına normal süreçten daha yoğun tempoda devam ettiklerini söyledi. Pandemi döneminde derneğin 30 yeni üyeye 'merhaba' dediğini belirten Başkan Sert, “Çok zorlu bir süreci üyelerimizin verdiği büyük destekle çalışmalarımızı artırarak devam ettirdik. Bu süreçte yönetim kurulumuz ve üyelerimiz büyük fedakarlıklar göstererek çalışmalarımıza destek oldu. Ben bu süreçte desteğini hiçbir zaman esirgemeyen üyelerimize teşekkürü borç biliyorum" ifadelerini kullandı.

ÜYELERE HER ALANDA KAZANDIRAN PROJELER ÜRETTİK

Dernek olarak pandemi döneminde geçmişten gelen projelerin yanı sıra bu süreçte de yeni projeler ürettiklerini ifade eden ANTGİAD Başkanı Sert, “ANTGİAD AVM ile üyelerimizi online bir platforma taşıyarak ticaret hacimlerini büyütmeleri için destek olduk. Bu projemiz halen devam ediyor. Hem üyelerimizin kendi aralarındaki etkileşimlerini artırmak hem de üyelerimize ulaşmak isteyen tüketicilerin rahatlıkla ulaşabildiği ANTGİAD AVM her geçen gün büyüyen bir ivmeyle çalışıyor" dedi.

 

EKONOMİ GENÇLERLE BÜYÜYECEK

Antalya ekonomisi ve gündem hakkında da bilgiler veren Osman Sert, iş dünyası olarak enflasyon ve yüksek girdi maliyetlerinin şu anda her yatırımcının ortak problemi olduğunu söyledi. Bunun yanında yüksek yüzdeli genç işsizliğinin de ekonominin yükselmesinin önünde büyük bir engel olduğunu ifade eden Sert, “Bizler genç iş insanları olarak hem genç işsizliğine hem de ekonominin önündeki her türlü probleme çalışarak, üreterek ve fikirlerimizle destek olarak önlem almaya çalışacağız. Türkiye'nin ve özellikle de kentimizin ekonomik anlamda ileri gitmesi biz gençler ile olacak" dedi. 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: