Antalya
19.06.2021
A
GÜNCEL , YAŞAM
Yeni konsolos göreve başladı
Yeni konsolos  göreve başladı

 

 KARADAĞ Antalya Fahri Konsolosluğu gerçekleştirilen törenle açıldı. Karadağ Antalya Fahri Konsolosu Hüseyin Erkan Yılmaz oldu.

 

Ev sahipliğini Karadağ Antalya Fahri Konsolosu ünvanı ile Hüseyin Erkan Yılmaz'ın üstlendiği açılış törenine, Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Karadağ Dışişleri Bakanı Dorde Raduloviç, Karadağ Ankara Büyükelçisi Perisa Kastratoviç, Ak Parti Antalya milletvekilleri Dr. Tuba Vural Çokal ve İbrahim Aydın ve çok sayıda davetli katıldı. Karadağ Antalya Fahri Konsolosu Hüseyin Erkan Yılmaz açılış konuşmasında Karadağ'ın bağımsızlığını ilan ettiği 2006'da Türkiye'nin ilk tanıyan ülke olduğunu hatırlatarak, her iki ülke arasında dostane ilişkilerin çok uzun süredir varolduğunu söyledi.

 

İKİ ÜLKE İLİŞKİLERİNE ÖNEMLİ KATKI

Türkiye ve Karadağ halkları arasındaki dostluk ilişkilerinin her fırsatta karşılıklı olarak geliştirildiğine değinen Hüseyin Erkan Yılmaz, "Bu onurlu göreve layık görülmekten mutluluk duyarken, devam eden samimi ilişkilere katkıda bulunmaktan da büyük bir mutluluk ve gurur duyuyorum. Antalya'daki Karadağ diplomatik misyonu olarak, iki ülke ilişkilerinin gelişmesi için her türlü desteğe hazır olduğumu ve görevimi büyük bir özveriyle yerine getireceğimi belirtmek isterim" dedi. 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: