Antalya
19.06.2021
A
GÜNCEL , VİDEOLU HABERLER
Acısı daha da büyüdü-VİDEO
Acısı daha da büyüdü-VİDEO

Halasıyla birlikte yolun karşısına geçmeye çalışırken Berna Yıldırım Başak'ın kullandığı otomobilin çarpması sonucu yaşamını yitiren Duru Akça'nın (6) babası Ali Akça, başsağlığı için gelen sürücü yakınlarının kendisine davacı olmamaları yönünde telkinde bulunduğunu öne sürdü.

Muratpaşa ilçesi Rauf Denktaş Caddesi'nde,  11 Haziran akşamı meydana gelen olayda,  Halası Rukiye Akça ile oyuncak almak için evden çıkan Duru Akça, yaya geçidine geldi. Hala- yeğen yolun karşısına geçmeye çalışırken, 2 araç durdu ancak Berna Yıldırım Başak'ın kullandığı otomobil  Duru Akça'ya çarptı. Ağır yaralanan Duru, doktorların müdahalelerine rağmen hayata gözlerini yumdu.

ARAÇLAR GÖRÜŞÜMÜ KAPATTI

Yapılan testte alkolsüz olduğu belirlenen Berna Yıldırım Başak, polisteki ifadesinde suçsuz olduğunu söyledi. Başak, "Güzergahımda gidiyordum. Önümdeki araçlar görüşümü kapattığı için yaya geçidindeki yayaları görmedim. Hızlı da değildim. Suçsuzum" dedi.

KÜÇÜK YAŞTAKİ ÇOCUKLARI İÇİN EV HAPSİ

Berna Yıldırım Başak, polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Nöbetçi sulh ceza hakimliğine çıkarılan Başak hakkında, 1 ve 3 yaşlarında çocuklarının varlığı göz önüne alınıp,adli kontrolle ev hapsi kararı verildi. Ayrıca Başak'a, yurt dışına çıkış yasağı getirildi. Karara, Başak'ı tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk eden savcı, itiraz etti.

KIZIMA KALP MASAJI YAPIYORLARDI'

Kazayı yapan kişinin tanıdıklarının, başsağlığı dileyeceklerini söyleyip ziyarete geldiklerini anlatan Duru Akça'nın babası Ali Akça,  "Sadece başsağlığı için onları kabul edeceğimi, farklı bir konu için gelmeleri halinde kesinlikle gelmemelerini istedim. Başsağlığı dileyeceklerini öğrenince kabul ettim. Benim bildiğim başsağlığı kısa tutulur. Bunlar lafı uzattıkça uzattı. Farklı konulara girdiler. En sonunda 'Uğraşmayın. Boşuna uğraşırsınız. Yıpranan siz olursunuz' dediler" diye konuştu. 

KIZIMIN HAKKINI ARAYACAĞIM

Görüşmede kazayı yapan sürücünün de bulunduğunu anlatan Akça, “Eşi, annesi, babası ve kayınpederi vardı. Beni en çok üzen sürücünün adli kontrolle serbest kalmasıydı hatta onların yanında şu cümleyi de kullandım. Orada ölen benim kızım değil de o esnada yanlarında olan 1 yaşındaki torunlarını göstererek, 'Sizin torununuz olsaydı ne yapardınız?' diye sordum. Bana gayet rahat bir şekilde 'Ben şikayetçi olmazdım' dediler. Öyle bir dünya mı var ya? Şikayetçiyim. Davanın sonuna kadar gideceğim. Kızımın hakkını arayacağım" dedi.  

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: