Antalya
17.06.2021
A
ARŞİV , VİDEOLU HABERLER
83 yıllık batık karaya çıkarıldı-VİDEO
 83 yıllık batık  karaya çıkarıldı-VİDEO

1938 yılında batan buğday yüklü Alman bandıralı ’Manissa’ adlı kuru yük gemisinden geriye kalan 30 metrelik omurga kısmı, Konyaaltı sahilinden karaya çıkarıldı.

Konyaaltı sahilindeki Beach Park’ın bir kısmında 1938 yılında batan buğday yüklü Alman bandıralı ’Manissa’ adlı kuru yük gemisinden geriye kalan omurga kısmını karaya çıkarmak için 40 gün önce çalışmalara başlanmıştı. Yapılan çalışmalarda geminin omurga kısmının büyük bölümü iki büyük iş makinesi tarafından sahile çıkarıldı.

PARÇALARA AYRILACAK

Sahile 2 metre mesafede bulunan yaklaşık 30 metre uzunluğundaki geminin parçalarının çıkarılması için bir dalgıç ekibi de su altından destek verdi. Karaya çıkarılan tonlarca ağırlığındaki parçalar önümüzdeki günlerde işçiler tarafından kesilerek parçalara ayrılacak.

TEHLİKE OLUŞTURUYORDU

  Geminin parçalanması için su altından destek veren dalgıç ekibinin sorumlusu Alim Tuğ , “Konyaaltı’nda bu bölgede uzun zamandır tehlike arz ediyordu. Yaklaşık 35-40 gündür çalışarak büyük bölümünü çıkardık. Artık plajın tamamının kullanılabilecek” dedi. 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: