Antalya
16.06.2021
A
ARŞİV , VİDEOLU HABERLER
Aşıya yoğun ilgi-VİDEO
Aşıya yoğun ilgi-VİDEO

Sağlık Bakanlığı'nın 45 ve 40 yaş gruplarından sonra tüm memur ve işçilere de Covid-19 aşı randevusunu açmasıyla hastanelerde ve sağlık ocaklarında yoğunluk oluştu. Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin Biontech aşı odalarında  5 saatte 2 bin kişi aşı oldu.

 

Aşı olabilen yaş gruplarının 40'a kadar indirilmesinin ardından Sosyal Güvenlik Kurumu'na kaydı olan tüm memur ve işçilere de aşı hakkının tanımlanmasıyla birlikte Türkiye genelindeki aşı merkezlerinde yoğunluk oluştu. Aşı kaydının yapıldığı sistemdeki aksamalar, zaman zaman hastane girişinde ve aşı odaları önlünde kuyruğa neden oldu. Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde ve Biontech aşı odalarının bulunduğu koridorda yoğunluk oluşmaması için güvenlik önlemleri alınıp, fiziki mesafe kuralı uygulanmaya çalışıldı.

YOĞUN İLGİ VAR

Hastanede ağırlıklı Biontech aşısının tercih edildiği görüldü. Normal zamanlarda 5 dakika süren kimlik kontrolü ve aşılama süresi, yoğunluk nedeniyle yarım saate uzadı. Karmaşa nedeniyle 5 bin kişinin aşılanması hedeflenen  sürede yapılan aşı sayısı 2 binlerde kaldı.  İkinci doz aşısını olmak için hastaneye geldiğini anlatan Mehmet Sayıcı, “Çok yoğunluk var, yarım saat kadar bekledim" dedi. DHA

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: