Antalya
15.06.2021
A
ARŞİV , YAŞAM
AGC Antalya basın ödülleri açıklandı
 AGC Antalya basın  ödülleri açıklandı

Antalya Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen yılın gazetecileri ödülleri yarışmasında 2020  döneminde dereceye girenler belirlendi.  

Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni,  2020 yılını kapsayan Antalya Basın Ödülleri Yarışmasında dereceye girenleri açıkladı. Antalya Basın Ödülleri jüri üyeleri Osman Altınışık, Rıza Özel, Osman Bekar, Turgay Türker, Fatih Atik, Derya Yetin,  ve Bilal Çeliktaş'ın bulunduğu jüri üyelerinin yaptığı değerlendirme sonucunda ödül alan gazeteciler, önümüzdeki aylarda düzenlenecek törende ödüllerine kavuşacaklar. 

TİTİZ BİR ÇALIŞMA İLE BELİRLENDİ

Ödül alan tüm meslektaşlarına kutlayan AGC Başkanı Yeni, “Emek ve emekçiye büyük önem verdiklerini belirterek, her yıl olduğu gibi bu yılda Antalya dışından oluşturduğumuz gazetecilik mesleğinde tecrübeli birbirinden değerli jüri üyelerimiz son derece titiz bir çalışma neticesinde, yılın gazetecilerini seçmişlerdir. Türk medyasının en prestijli ödülleri haline gelen Antalya Basın Ödüllerine meslektaşlarımızın ilgisi ve jürimizin titiz değerlendirmesi için teşekkür ediyoruz. Türk medyasının en prestijli ödüllerinden biri olarak değerlendirilen ve kuruluşumuzdan bu yana aralıksız geleneksel olarak yapmakta olduğumuz Antalya Basın Ödülleri yarışması pandemiye rağmen kesintiye uğramadan devam ettik. Ancak bir önceki yılın ödüllerini pandemi  kısıtlamaları nedeniyle sahiplerine veremedik. Bu ödülleri önümüzdeki günlerde yapacağımız törenle teslim etmeyi planlıyoruz.. Bu yıl ödül alan meslektaşlarımızın ödüllerini ise Eylül veya Ekim ayı içerisinde düzenleyeceğimiz tören ile teslim edeceğimizi duyururuz." dedi

YAZILI BASINDA YILIN GAZETECİLERİ:

a)Haber

İSA  AKAR                        İHA                      ELEKTRONİK KELEPÇE ÇIĞLIĞI

b)Araştırma-İnceleme

CEREN   DENİZ               HÜRRİYET AKD.       SUYA  HASRET

c)Röportaj  

HİLAL KARA         GÜNEY HABERCİ AKSU GAZT.      AKILLI İNSAN BU KADAR YAŞAMAZ

d)Güncel Yazı 

EMİN ALTINER               www.mygazete.com              ÖYLE BİR GEÇER ZAMAN Kİ

e)Spor Haberi

CEREN DENİZ               HÜRRİYET AKDENİZ             YAZIK BU ÇOCUKLARA

f)Ekonomi 

NİZAMETTİN ÖZMEN      AKDENİZ GERÇEK GAZT.   KARAKÖY ODAĞINDA SULU TARIM

g)Turizm 

CEREN DENİZ               HÜRRİYET AKDENİZ                AÇIK BÜFE EVRİM GEÇİRDİ

 

TELEVİZYON DALINDA YILIN GAZETECİLERİ

a)Haber     

SEVGİ GÜMÜŞ                KANAL V                     MAVİ SULARIN ALTINDA HAYAT VAR

b)Program  

GÖZDE GÜRGÖZE          KANAL V                     GÖRMEDEN GİTME

c)En İyi Görüntü

EMRE CESUR                  KANAL V                     GÖRMEDEN GİTME-ALANYA TANITIM

 

YILIN HABER FOTOĞRAFI

a)Güncel Haber Fotoğrafı

İSA AKAR                          İHA                               ÖLÜM UYKUSU

 

YILIN RADYOCUSU

EMRE ALTINIŞIK                      TRT                        AŞIK ATIŞMASI

 

YILIN SAYFA TASARIMI

MENEKŞE KARAKUŞ                HİLAL GAZETESİ              29.02.2020-1.SAYFA

 

YILIN İNTERNET GAZETESİ

 www.lidergazete.com

 

 

NURİ DAĞTEKİN ÖZEL ÖDÜLÜ: Antalya basınının ve Antalya Gazeteciler Cemiyeti’nin fahri hemşehrisi, Türk dostu, Antalya’nın Almanya da tanınması için çok sayıda makale ve haber yayınlamış, cemiyetimizin 100’ün üzerinde Almanya’yı ziyaret eden meslektaşlarımıza kusursuz evsahipliği yapmış Antalya aşığı, 20 yıldan bu yana Antalya Gazeteciler Cemiyeti ve Nürnberg Basın Kulübü arasında geliştirdiğimiz partnerlik projesinin mimarı, Nürnberg Gazeteciler Kulübü Yönetim Kurulu üyesi Joachim HAUCK’a verilmiştir.

 

 

AGC KURUM ÖZEL ÖDÜLÜ :  Antalya yerel medyasına katkı ve destekleri, Antalya ekonomisinin gelişimi ve büyümesi için projeler üretmesi, son olarak yaptığı Özel Antalya Organize Sanayi Bölgesi Teknik Koleji ile Türkiye’de örnek bir eğitim modeli geliştirmesi ve hayata geçirmesi nedeniyle Antalya Organize Sanayi Bölgesi (OSB)’ye verilmiştir.

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: