Antalya
15.06.2021
A
ARŞİV , POLİTİKA
Manavoğlu'dan Ömer İşlek'e çağrı
Manavoğlu'dan  Ömer İşlek'e çağrı

Korkuteli İmrahor Mahallesi girişinde bulunan bir ağacın  kurumaya terk edildiğini park ve mesire alanlarının bakımsız bırakıldığını belirten  Saadet Partisi Belediye Meclis Üyesi Mehmet Manavoğlu, Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek'e göreve davet etti

 

Saadet Partisi İl Başkanı Ramazan Düzen ve Korkuteli İlçe Başkanı Adem Sarıcalar ile birlikte Kargalık Mesire Alanı'nda basın açıklaması yapan Saadet Partisi Antalya Büyükşehir ve Korkuteli Belediye Meclis Üyesi Mehmet Manavoğlu, "2018 yılında Hasan Ali İrban Başkanlığı döneminde daha yeşil bir Korkuteli amacıyla tam 25 tane küçüklü büyüklü yeşil alan mesire alanı ve parkı güzel ilçemize 8 ay gibi kısa bir zamanda yok pahasınaarsa satmadan, belediyemizin öz kaynaklarıyla kazandırdık." dedi.

 

ÇÜRÜMEYE TERK EDİLDİ

Kargalık Mesire Alanı da bu yarım kalmış ve bizim dönemimizde yoğun gayretlerle tamamlanmış Kargıalık Mesire Alanı'nı kendi dönemlerinde ilçeye kazandırdıklarını anlatan Manavoğlu,  "bu mesire alanı  İYİ Partili Belediye Başkanı Hasan Gökçe’nin yapımına başladığı bir mesire alanıydı. Şu an maalesef oda kapalı ve atıl durumdadır. Bu bahsettiğimiz 25 hizmetin tamamına yapılan muamele aynıdır. Atılda çürümeye ve kurumaya bırakılmış haldedir. Belediyemizin öz kaynaklarıyla en uygun maliyetlerle ve halkımızın da katkısıyla bu hizmetleri yaptık diye mi bu şekilde Korkuteli’ne ceza kesiliyor. Bu siyasi hamaseti anlamak mümkün değildir.” diye konuştu.

 

AĞAÇLAR SULANMIYOR

Hasan Ali İrban'ın başkanlığı döneminde İmrahor Mahallesi Girişindeki dere kenarındaki mezbelelik alanın düzenlenip ilerde mesire ve yeşil alan olarak değerlendirilmesi amacıyla peyzaj ve ağaçlandırma çalışmaları yapıldığını hatırlatan

“Buradaki harabelik alanı düzenleyip bin tane ağaç dikerek çok güzel bir çalışmaya imza attık. Seçim sonrası görevi devralan Korkuteli Belediye Başkanı maalesef ki defalarca meclis toplantılarında hatırlatmamıza, ısrarla sormamıza rağmen kesinlikle bu  bölgenin bakım ve sulama çalışmalarına her nedense yönelmedi. Şu an geldiğimiz noktada maalesef ki küçüğü büyüğüyle şenlik havasında halkımızla birlikte umutla ve özlemle diktiğimiz agaçzlar göz göre göre kurudu. Bu alanı düzenlemek için harcanan onca emek, kuruyan bin tane ağaç, harcanan onca zaman heba edildi. Korkuteli’ne yapılan bu muameleyi Kamuoyunun vicdanına havale ediyorum” dedi. 

HABER MERKEZİ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: