Antalya
15.06.2021
A

ABD’de politikaları devlet başkanları değil ABD emperyalizminin tekelleri belirler. Dolayısıyla Biden sadece belirlenen politikayı ve projeyi uygular.

8 Mart 2004’te ABD senatosundan geçerek yasallaşan ve bugüne kadar bittiği ya da iptal olduğu yönünde bir karar alınmamış olan Büyük Ortadoğu Projesi’ni uygulamaya devam ettiği gibi.

ABD politikalarını belirlerken şu meşhur enstitülerini kullanır. Onlardan verdiği konularla ilgili rapor hazırlamalarını ister. Düşünce kuruluşları adı altında çalışmalarını sürdüren bu enstitülerin, araştırma merkezlerinin yayınladığı raporların bir kısmı ABD iç politikasına bir kısmı da dış politikaya yöneliktir.

Bir kısmı gerçektir bir kısmı yanlış yönlendirmek için yalandır.

Türkiye’deki basın mensupları, siyasetçiler başta olmak üzere birçok kurum bu raporlar üzerinden yorumlar ve çalışmalar yapıyor. Her raporu ya da ABD başkanının her söylediği sözü doğru zannedersen bu yalanları gerçeklerle ayırt edemezsen toplumu yanıltırsın. ABD amacına ulaşır.

Biden’ın seçim kampanyası döneminde söylediği Türkiye’de iktidarın düşürülmesi ve muhalefetin desteklenmesi gerektiğini söylediği sözü son zamanlarda sıkça öne çıkarılıyor.

Söz uçar yazı kalır diye bir atasözümüz var. ABD’nin bölgemizde uyguladığı BOP’a bakıldığında, eşbaşkanlar eliyle hızla devam ettiği görülüyor. Türkiye’de ve bölgede ABD’nin çıkarlarına ters bir durum gözükmüyor…

14 Haziran NATO Liderler Zirvesi öncesi yazılan, çizilen, söylenen her şeyi tekrar gözden geçirin.

ABD bölgede; ulus devletleri parçalayıp şehir devletlerine dönüştürürken sizce parlamenter sistem isteyen muhalefeti destekler mi?

Yerli ve milli kimdir tekrar gözden geçirmek gerekir…

14 Haziran NATO Liderler Zirvesi, ABD tekellerinin aldığı kararlar uygulamaya konulmak için gerçekleşiyor.

Türkiye ile Afganistan, Libya ve Suriye konuları görüşülecek diye açıklamalar yapılıyor.

Bu ülkeler artık bildiğimiz ülkeler değil hepsi parçalandı.

Bölgede ABD politikalarına ters düşen bir iktidar yok…

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok