Antalya
14.06.2021
A
ADLİYE , EKONOMİ
32'inci yıldönümü sevinci
32'inci yıldönümü sevinci

 Mali  Müşavirlik  ve  Yeminli  Mali  Müşavirlik  mesleğinin  yasal  statüye kavuşmasının 32'inci yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayan  Antalya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Emrullah Tayfun Çavdar, "Meslektaşlarımız özveri ile çalışarak mükellef  ile  devlet  arasında  köprü görevini üstlenmektedir" dedi.

Antalya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Emrullah Tayfun Çavdar, Mali  Müşavirlik  ve  Yeminli  Mali Müşavirlik Meslek Kanunu'nun kabul edilişinin 32. yılı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınlandı. 13  Haziran  1989  tarihinde  Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 3568 sayılı Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik Kanunu ile Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik mesleklerinin  yasal statüye kavuştuğunu hatırlatan Çavdar, "Geçen bu süre içerisinde meslek  mensuplarımız, ülke ekonomisinin gelişimi için büyük bir özveriyle çalışmış,  ürettiği  değeri  toplumla  paylaşmış,  mükellef  ile  devlet  arasında  köprü görevini üstlenmiştir. " dedi

YENİLİKLERE HIZLI UYUM SAĞLIYORUZ

Tüm meslektaşlarının yıl dönümünü kutlayan Çavdar, mesajını şöyle sürdürdü: "Teknolojinin hızlı gelişimine her zaman ve her koşulda en hızlı şekilde ayak uyduran meslek mensupları, devletin e-dönüşümünün sağlanması için yürütülen çalışmalarda da en ağır görevleri büyük bir toplumsal sorumluluk ve özveri ile yerine getirmişlerdir.Meslek  camiamız,  ülkemizde  ve  dünyadaki  tüm  gelişmeleri her zaman yakından  izleyerek, yapıcı görüş ve düşüncelerini kamuoyu ile paylaşmıştır. 1989 yılında umutla, bugün gururla, gelecekte gelişerek var olacak mesleğimizin yasal  statüye  kavuşmasının  32. yıl  dönümünü dolayısıyla  mesleğin bugünlere gelmesinde emeği geçenlere gönülden teşekkür ederiz.”

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: