Antalya
14.06.2021
A
GÜNDEM , POLİTİKA
HERKESİ ŞAŞIRTACAĞIZ
HERKESİ ŞAŞIRTACAĞIZ

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkan Yardımcısı Cem Karadağ, 6 ayda 61 ilde örgütlendiklerini belirterek, “Dip dalgası ile geliyoruz. Yapılacak ilk seçimde herkesi şaşırtacağız” dedi

 

Çeşitli inceleme ve ziyaretler için Antalya’ya gelen TDP Genel Başkan Yardımcısı, MYK ve Disiplin Kurulu Üyesi, Avrupa Başkanı Cem Karadağ, örgütlenme ve kongre süreci ile partisinin geleceğe yönelik hedeflerini anlattı. Yaklaşık 12 yıl önce Türkiye Değişim Hareketi’ni başlattıklarını hatırlatan Karadağ, “Genel Başkanımız Mustafa Sarıgül o dönem Şişli Belediye Başkanı’ydı. Ben de hareketin Bursa Gençlik Kolları Başkanı olarak göreve başladım. 2010 da sayınDeniz Baykal’a yapılan kaset suikastı sonrasında CHP’de sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun genel başkan olmasıyla birlikte Türkiye Değişim Hareketi’ne bir virgül koyduk. Çünkü biz yollara ‘değişim’ parolasıyla çıkmıştık. Nitekim CHP’de bir değişim olmuştu ve bunun üzerine sayın genel başkanımız Sarıgül bizlere de danışıp çok zor bir karar alarak harekete virgül koydu” diye konuştu.

 

ÇOK DAHA BÜYÜK DEĞİŞİM

Bu değişimin aradan geçen 10 yılı aşkın sürede kendilerini tatmin etmediğini vurgulayan Karadağ, “Gördük ki ülkemizin çok daha büyük bir değişime ihtiyacı var. Yani 2010’da CHP’deki değişim bizi tatmin etmedi ve yeniden yollara çıkarak partimizi kurduk” dedi. Türkiye Değişim Partisi’nin ülkede köklü değişimlere imza atacağını ifade eden Karadağ şöyle devam etti: “İlk önce adaletin değişmesi gerekiyor bu ülkede. Adalet yok.  Daha sonra eğitim. Genel Başkanımız her fırsatta şunu söylüyor; Biz özel okullarla devlet okullarının seviyesini eşitleyeceğiz. Özel okula giden çocukla devlet okulunda okuyan çocuğa aynı soruyu soruyoruz. Aynı şartlarda eğitim almamalarına rağmen. Adaletsiz bir sistem. Keza yine öncelikli değişikliklerimizden bri de çiftçilikte, tarımda olacak. Çiftçiye alım garantisi vereceğiz. Yeter ki üretsin. Biz devlet olarak alacağız. Ülkemizin her karışını ekeceğiz. Turizmi canlandıracağız ve olması gereken seviyeye taşıyacağız.”

 

SARIGÜL’ÜN BİR HİKAYESİ VAR

TDP Antalya İl Başkanı Arman Karadağ’ın kardeşi olan Genel Başkan Yardımcısı Cem Karadağ, son dönemlerde bir çok partinin kurulduğuna işaret ederken konuşmasını şöyle sürdürdü; “Yeni kurulmuş partilere baktığımız zaman bir çoğunun denenmiş isimlerden oluştuğunu görüyoruz. Hepsine saygımız var ancak siyasette hikayesi olmayan, sokağı, halkı bilmeyenlerin başarı şansı çok olmuyor. Bizim genel başkanımızın güçlü bir hikayesi var. Şişli’de uzun yıllar belediye başkanlığı, CHP’de gençlik kollarından en genç milletvekiline, TBMM Divan Başkan Yardımcılığı’na uzanan başarı dolu bir hikaye. Partimizin üst yönetiminde bir çok isim de tabandan, gençlik kollarından gelmiş kişiler. Yani biz siyaseti alttan yaşamış bir ekibiz. Halkın nabzını, sokağı biliriz. Türkiye’nin sorunlarını ve çözüm yollarını da biliyoruz. Ve bu yüzden bize oy verin diyoruz.”

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: