Antalya
12.06.2021
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
Side'de bütün evlere begonvil dikilecek
Side'de bütün evlere begonvil dikilecek

MANAVGAT Belediyesi'nin 2021 yılı Haziran Ayı Meclis Toplantısı'nda, Side Antik Kenti'ndeki bütün evlere begonvil dikme zorunluluğu getirildi.

Manavgat Belediyesi'nin Side Kentsel Tasarım Projeleri ve Koruma Amaçlı İmar Planı çalışmalarıyla hayata geçirilen 'Side'nin Dönüşümü' çalışmalarına her gün bir yenisi ekleniyor. Manavgat Belediyesi'nin 2021 yılı Haziran Ayı Meclis Toplantısı'nda, bütün evlere begonvil dikme zorunluluğu getirildi.

SİDE'Yİ ASLINA DÖNDÜRÜYORUZ

Side'deki dönüşümün Türkiye'ye örnek bir çalışma olduğunu dile getiren Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, "Side'de eskiden cumbalı, kiremit çatılı evler vardı ve hepsinin önünde begonvillerle bezenmiş bir görünümdeydi. Çok güzel bir ambiyansı vardı. Begonvillerle bezenmiş evleri tekrar Side'ye kazandırmak istiyoruz. Arkadaşlarımız bunların renklerini de belirleyecek şekilde planlama yaptı. Binaların ön cephelerine begonvil ektireceğiz. Sert zemin olan yerlerde ise saksılara ekerek begonvili kentle bütünleştireceğiz. Balkonlarda küçük saksılarla mevsimlik çiçeklerin ekimini de mecbur tutacağız. Bu çalışma  artı bir değer sağlayacak."

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: