Antalya
12.06.2021
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
'Kosova ile dostluğumuzu pekiştireceğiz'
'Kosova ile dostluğumuzu  pekiştireceğiz'

ANTALYA Valisi Ersin Yazıcı, Kosova Kültür, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Daulina Osmani'yi makamında kabul etti.

 

Çeşitli temaslarda bulunmak için Türkiye'de bulunan Kosova Kültür, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Daulina Osmani, Vali Ersin Yazıcı'yı makamında ziyaret etti. Valilik şeref defterini imzalayan konuk bakan yardımcısı Osmani, özellikle spor turizmi ve sporun ekonomik değere dönüştürülmesi konusunda bilgi alışverişi yapmak istediklerini belirtti.

SPOR ÇOK ÖNEMLİ

Görev Yaptığı illerde sporla ilgili birçok proje gerçekleştirdiğini, sporun çocuklar ve gençlerdeki önemini vurgulayan Vali Yazıcı, şunları söyledi: "Çünkü şuna inanıyorum ki spor sadece başarıyı değil, disiplin anlayışını da beraberinde getirir. Spor çocuklarımızın zihinsel ve fiziksel olarak gelişmesine katkı sağlıyor. Çocukların zamanını en iyi şekilde değerlendirmek ve planlı yaşamayı sağlamasını öğretmek için spor merkezlerinin kapılarını sonuna kadar açtık. Spor yapan çocuklarımızda şunu da gözlemledik. Spor, okul başarısını da olumlu etkiliyor. Kapsamlı araştırmalar, sporun sadece başarıyı değil, disiplin anlayışını da beraberinde getirdiğini ortaya koyuyor. Öğrencilerimize yatkın oldukları, kabiliyetlerinin uygun olduğu sporları yaptırmak için, tesis, malzeme ve diğer her türlü maddi ve manevi imkânları sunduk. Biz devlet olarak proje kapsamında çocuklarımızı sporla buluşturarak onlara disiplin sağlamayı, kötü alışkanlıklardan uzak tutmayı hedefledik."

 

İŞBİRLİĞİ YAPMAK İSTİYORUZ

Kosova Cumhuriyeti Kültür, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Osmani, Vali Yazıcı'nın görev yaptığı illerde sporla ilgili gerçekleştirmiş olduğu projenin örnek olduğunu belirterek ülkelerinde de uygulama noktasında bilgi alışverişinde bulunmak istediklerini söyledi. Sporu çok sevdiğini ve sporun içinden gelen biri olarak özellikle yüzme dalına ilgi duyduğunu ifade eden konuk Bakan Yardımcısı Osmani, "Sporun sosyalleştirme ve toplumları birleştirici bir gücü var. Gençlerimize sporu sevdirmek hem de spor vasıtasıyla ilişkilerimizi geliştirmek istiyoruz. Sporun ekonomik değere dönüştürülmesi, spor turizminin yönetilmesi gibi alanlarda fikir alışverişinde bulunarak ortak projelere imza atmak istiyoruz" diye konuştu.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: