Antalya
11.06.2021
A
ADLİYE , POLİTİKA
İYİ Parti'den Aybüke öğretmen önergesi
İYİ Parti'den Aybüke öğretmen önergesi

İYİ Parti Muratpaşa Belediye Meclis Üyeleri, Batman’da görev yaparken hain terör örgütünün saldırısı sonucu şehit olan Aybüke Yalçın öğretmenin isminin Muratpaşa’da yaşatılması için Belediye Meclis’ine önerge verirken, önerge İsim Verme Komiyonu’na oy birliği ile havale edildi.

Öğretmen olarak görev yaptığı Batman’da 9 Haziran 2017’de teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan Aybüke Yalçın’nın isminin Muratpaşa sınırları içerisinde bir parka verilmesi için İYİ Partili Belediye Meclis Üyeleri Yusuf Emre Ertugan, Mustafa Hazar, Ufuk Çiftçi, Kamil Korkmaz ve Leyla Liman Oruç imzalı önerge verildi.Önerge, oy birliği ile İsim Verme Komisyonu’na havale edildi.

Meclis üyelerine teşekkür eden İYİ Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Semih Tayfur, “Vatanımızın her karışı şehitlerimizin kanıyla sulanmış. Bu, bize bırakılan emanetin ne kadar kıymetli olduğunu gösteriyor. Onların ne uğurda şehit olduklarını ömrümüz boyunca unutmamalıyız. Şehitlerimizi unutmadık, unutturmayacağız. Öğretmen Aybüke'yi hain bir saldırı sonucu kaybettik ancak sonsuza dek hep gönüllerimizde öğrencileriyle yaşayacak” diye konuştu. Başkan Tayfur, Aybüke Öğretmen’in isminin yaşaması için önerge veren İyi Parti Muratpaşa Belediye Meclis Üyelerine teşekkür etti

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: