Antalya
10.06.2021
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
4 adaylı muhtarlık seçimini Nevzat Gündüz kazandı-MAZBATASINI ALDI
4 adaylı muhtarlık seçimini Nevzat Gündüz kazandı-MAZBATASINI ALDI

Manavgat ilçesinde Hasan Ali Çelik'in Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetmesinin ardından boşalan Çenger Mahallesi muhtarlık seçiminde yaşanan rekabet genel seçimleri aratmadı. 4 adayın yarıştığı seçiminde 616 geçerli oyun 213’ünü alan Nevzat Gündüz muhtar seçildi.

Manavgat’a bağlı Çenger Mahallesi'nin muhtarı Hasan Ali Çelik’in Covid-19 nedeniyle 6 Şubat 2021 tarihinde yaşamını yitirmesi üzerine Yüksek Seçim Kurulu kararı ile 6 Haziran Pazar günü yapılan muhtarlık seçimi genel seçimleri aratmadı. 4 adayın yarıştığı seçimde herhangi bir gerginliğe fırsat vermemek için sabahın erken saatlerinden itibaren Çenger Jandarma Karakol Komutanlığı güvenlik tedbirleri aldı. 741 seçmenin kayıtlı olduğu seçimde, 3 sandıkta kullanılan 642 oyun 26’sı geçersiz sayıldı.  Yapılan sayım sonucunda 616 geçerli oyun 213’ünü alan Nevzat Gündüz, çetin geçen seçim yarışından muhtar olarak çıkmayı başardı. Diğer adaylardan vefat eden eski muhtar Hasan Ali Çelik'in oğlu Sinan Çelik 185 oy, vekâleten muhtarlık görevini yürüten Songül Çelik 159 oy ve diğer aday Ömer Öz 59 oy aldı.

ŞEHRİN YANIBAŞINDA HUZUR BELDESİ

Kökleri Manavgat’ın Namaras Köyü’ne (mahalle) dayanan bir ailenin mensubu olan yeni muhtar Nevzat Gündüz, seçim yarışının artık geride kaldığına dikkat çekerek, yaşadıkları yer olan Çenger Köyü’ne (mahalle) bundan sonra elbirliği ile hizmet edeceklerini söyledi. Manavgat’a 18 kilometre uzaklıktaki mahallelerinin denize kıyısı olması sayesinde son yıllarda otel yatırımları aldığını belirten Nevzat Gündüz, “Turizm - tarım- hayvancılık dengesinin doğru kurulması şartı ile Çenger,  şehrin yanı başında bir huzur beldesine dönüşecektir” dedi.

BELEDİYELER İLE İŞBİRLİĞİ YAPACAĞIZ

Mahallenin çevre mahallelere göre bir takım eksiklerinin bulunduğunu belirten Muhtar Gündüz, "Çevremizdeki birçok mahallede halkın düğününü, mevlidini yapabileceği mekânlar ile pazar yeri ve spor sahaları vardır ancak bizim mahallemizde bu tür tesislerin eksikliğini görüyoruz. Çevre mahallelere göre uzun bir kışı şeridimiz bulunmasına rağmen halkın denizden yararlanacağı bir halk plajı yoktur.  Okulumuzun bakım ve tadilata ihtiyacı vardır. Manavgat Belediyesi ve Antalya Büyükşehir Belediyesi ile yapacağımız görüşmeler neticesinde eksikliklerin giderilmesini sağlayacağız.” dedi. 

MATBATASINI ALDI, ARTIK RESMEN MUHTAR

6 Haziran Pazar günü yapılan ve büyük bir yarışa sahne olan muhtarlık seçimini kazanan Nevzat Gündüz, bugün Manavgat İlçe Seçim Kurulu Müdürlüğü’nden muhtarlık mazbatasını alarak resmen göreve başladı.

NEVZAT GÜNDÜZ KİMDİR?

Çenger’de doğan Nevzat Gündüz, aile uğraşı olarak hep tarım faaliyetlerinin içinde oldu. Bir dönem Alanya – Manavgat arasında yolcu taşımacılığı da yapan Gündüz, son olarak özel sürücü kursunda direksiyon eğitmenliğinden emekli oldu. Gündüz, evli ve 3 çocuk babası.  

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: