Antalya
11.06.2021
A
ARŞİV , VİDEOLU HABERLER
4 yaşında motokros eğitimi-VİDEO
4 yaşında motokros eğitimi-VİDEO

ANTALYA'nın Kumluca ilçesindeki motokros yarış pistinde geleceğin şampiyon adayları yetiştiriliyor. Küçük yaşta çocuklar eğitimlerin ardından piste çıkıp yarışıyor.

 

Kumluca'ya bağlı Beykonak Mahallesi'nde bulunan ve Avrupa standartlarındaki pistte geleceğin motokros şampiyonlarının yetiştirilmesi için eğitim çalışmaları yapılıyor. 4-5 yaşlarındaki yetenekli çocuklar eğitilerek yarışmalara hazırlanıyor. Aileleri veya eğitmenleri tarafından piste geçirilen çocuklar, önce dizlikleri, dirseklikleri ve kasklarını takıp ardından da başlama noktasına gelip, motosikletleriyle piste çıkıyor. Çocuklar pistte önce düz alanda motosiklet kullanmayı ardından da engel geçmeyi öğreniyor. Başta şarjlı bisikletlerle eğitime başlayan çocuklar eğitim seviyesine, yaşlarına göre yakıtlı ve yüksek güçlü motor kullanımına geçebiliyor.  

GELECEĞİN YARIŞMACILARINI YETİŞTİRİYORUZ

Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu, "Burada geleceğin yarışçılarını yetiştiriyoruz. Şu anda içinde bulunduğumuz konum Türkiye'deki bir numaralı doğal motokros yarış pisti. Motokrosta şampiyon olabilecek şekilde çocuklarımızı yetiştiriyoruz" dedi.

BİZİM PİSTLERİMİZDE EĞİTİM GÖRDÜ

Kumluca Beykonak Enduro Motosiklet Kulübü Başkanı Bülent Dönmez, "Geçen sene pandemiden dolayı hiçbir yarışmamız yapılmadı. Bu yıl ilk yarış Edirne'de yapılacak. 5. Ayak Türkiye Şampiyonası kapanış sezonu burada olacak. Kenan Sofuoğlu, Toprak Razgatlıoğlu, Deniz Öncügil, 10-11 yaşlarında bizim bu pistlerimizde yarışan çocuklarımızdı. Şimdi de bizim burada çok yetenekli çocuklarımız var" diye konuştu. 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: