Antalya
10.06.2021
A
ARŞİV , EKONOMİ
Romanya ile online toplantı
Romanya ile online toplantı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), Türkiye’deki Romanya Büyükelçiliği ve Timis Ticaret, Sanayi ve Tarım Odası işbirliğinde “Romanya Sanal Ticaret Heyeti” gerçekleştirildi.  

Açılış toplantısına ATSO Başkan Yardımcısı Mızrab Cihangir Deniz, Timis TSTO Başkanı Florica Chirita, Türkiye Romanya Büyükelçisi Stefan Tinca, Bakan Paul Ene, Timis Valisi Zolatn Nemeth, Timis İl Meclisi Başkanı Alin Nica, Romanya'nın Antalya Fahri Konsolosu Semih Beken, Romen ve Türk firmalarının temsilcileri yer aldı. Programa 19 Romen, 14 Türk firma katıldı.

Toplantıda konuşma yapan Başkan Yardımcısı Mızrab Cihangir Deniz,  “Sanal ticaret heyet görüşmeleriyle üyelerimizi ticari heyet organizasyonları ile yurtdışı pazarlardaki muhataplarıyla buluşturuyoruz. Bu tür toplantılarla üyelerimizi uluslararası pazarlardaki hedef firmalara ulaştırmaya devam edeceğiz” dedi.  Konuşmasında Antalya’nın üretim gücü ve öne çıkan sektörlerle ilgili bilgiler de veren Deniz, ATSO tarafında ihracatı geliştirmeye yönelik yürütülen UR-GE Kümelenme Projeleri ve Avrupa İşletmeler Ağı Projesi’ni de katılımcılara anlattı.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: