Antalya
09.06.2021
A
ARŞİV , YEREL YÖNETİM
Muratpaşa'nın geri dönüşüm şampiyonları
Muratpaşa'nın geri dönüşüm şampiyonları

Muratpaşa Belediyesi’nin ödüllü geri dönüşüm projesi Çevreci Komşu Kart sistemine Mayıs ayında en çok katkı sağlayan 3 kişiye Başkan Ümit Uysal tarafından teşekkür belgesi verildi.

 

Muratpaşa Belediyesi’nin ödüllü geri dönüşüm projesi Çevreci Komşu Kart’ta ‘Mayıs Şampiyonları’ belli oldu. Şirinyalı Mahallesi’nden Nurettin Nodulcuk  613 kilogram nitelikli atık teslim ederek birinci olurken Demircikara Mahallesi’nden Saniye Ergindi 600 kilogramla ikinci ve Cumhuriyet Mahallesi’nden Muhammet Uzun 563 kilogramla üçüncü sırada yer aldı.

UYSAL'DAN TEŞEKKÜR BELGESİ

Mayıs şampiyonlarına Başkan Uysal, teşekkür belgelerini belediye hizmet binasında düzenlenen törenle teslim etti.  Çevreci Komşu Kart’ın bir şehri geri dönüşüm sistemiyle ödüle bağlayan dünyadaki tek proje olduğunu anlatan Başkan Uysal, "Bu projenin en önemli paydaşı yurttaşlarımız, komşularımız. Sizlerin katkısı olmasa, duyarlılığı olmasa Çevreci Komşu Kart, 5 yıldır devam edemezdi. Mayıs ayı şampiyonlarımız aynı zamanda doğal kaynakları koruyan, belediye bütçesinde tasarruf sağlayan iyi vatandaş  onurunu da ulaştı. Sizlere çok teşekkür ediyorum” dedi. Mayıs şampiyonu Nurettin Nodulcuk, 22 yıldır apartman görevlisi olarak çalıştığını belirterek “Yeni başladım ama devamını getireceğim. Tek tek ayırıyorum. Her şey yerli yerinde teslim ediyorum” dedi.

ÇEVRECİ KOMŞU KART NEDİR?

Muratpaşa Belediyesi’nin Çevreci Komşu Kart projesi, nisan 2016’da iki mahallede pilot çalışma olarak başladı. Kısa sürede tüm ilçede uygulanmaya başlanan proje, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca yürütülen ‘Sıfır Atık’ projesinin de temelini oluşturdu. Türkiye’nin ilk ve tek ödüllü geri dönüşüm proje Çevreci Komşu Kart’ta yeni yılda yepyeni bir dönem başladı. Sadece anlaşmalı market ve fırınlarda kullanabilen Çevreci Komşu Kart, yeni yılda ‘para kart’ özelliği kazandı. Nitelikli atıkları atmayıp biriktiren ilçe sakinleri, yeni dönemde, Çevreci Komşu Kart’a yüklenen puanlarını bankamatiklerden nakit olarak da çekebiliyor.  HABER MERKEZİ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: