Antalya
09.06.2021
A
GÜNDEM , EĞİTİM
Okul öncesi öğrenci ve ailelerine medya dersi
Okul öncesi öğrenci ve  ailelerine medya dersi

Safe Media Safe Kids (Güvenli internet güvenli çocuk) eTwinning Projesi ile okul öncesi öğrencileri ve aileleri medya okur yazarlığını öğreniyor

Okul öncesi öğrencileri ve ailelere için medya okuryazarlığı üzerine geliştirilen SAFE MEDİA SAFE KİDS (Güvenli internet güvenli çocuk) eTwinning Projesi Türkiye’den 10 ve yurdışından 4 okulun katılımı ile gerçekleşti. Uluslararası ortaklı ortaklı projenin içeriği okul öncesi öğrencilerinin aktif katılımı ile gerçekleştirildi. Projede akıllı işaretler, dijital ayak izi, code.org, sanal sınıf, dijital oyunlar, arttırılmış gerçeklik gibi birçok çalışma yapıldı. Özgün bir proje olan Safe Media Safe Kids eTwinning projesinde Web 2 Araçları, drama ve oyun tabanlı eğitim yöntemleri kullanıldı.

 

PROJEDE YER ALANLAR

Safe Media safe Kids eTwinning proje kurucuları arasında, Edremit'ten Sebiha lemlioğlu Erbay, Kastamonu’dan Vildan Saka yer alırken, proje ortakları Antalya'dan Hilal Özay, Manavgat'tan Döne Kipel, Bursa'dan Eda Özkan,Karabük'ten Gülsüm Kocakaplan Açıkyer, Denizli'den Gülsün Kansu Oçak, Mersin'den Hilal Tutaysalgır Özkale, Düzce'den Melike Karagüzel, İstanbul'dan Rabia Göker, Polonya’dan Magdalena Kozłowska, Romanya’dan Mariana Crihana, Azerbaycan’dan Ilaha Aghayeva ve Ramila Sadigova isimli öğretmenler oldu.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: