Antalya
07.06.2021
A
ARŞİV , EKONOMİ
Turizm esnafı kapanış saatlerinde esnetme istiyor
Turizm esnafı kapanış saatlerinde esnetme istiyor

Kundu bölgesinde toplanan turizm esnafları, turistlerin alışverişe çıktığı saat 21.00'de dükkanlarını kapatmak zorunda kaldıklarını belirterek, kapanış saatlerinin 00.00 alınmasını ve Pazar günleri açılış izni verilmesini talep etti.

 

Antalya’nın önemli turizm merkezlerinden biri olan Kemerağzı - Kundu’da 5 dernek ve 300'e yakın esnaf bir araya gelerek, kademeli normalleşme süreci ile ilgili taleplerini dile getirdi. Kemerağzı Mahallesi Kundu Esnafları Koruma Derneği Başkanı Metin Kanmaz, Belek Turizm Esnafı Dernek Başkanı Yaşar Aksu, Kadriye Dernek Başkanı Aydın Zeybek, Boğazkent Dernek Başkanı Ahmet Hoda ve Kemer Bölgesi Dernek Başkanı Fatih Yüksel ile 300'e yakın turizm esnafı ortak bir açıklama yaparak, turizm bölgelerinde işyerlerinin kapanış saatinin 00.00'a alınmasını talep etti.

PAZAR GÜNÜ DE AÇALIM

Turizm esnafları dernekleri adına açıklama yapan Kemerağzı Mahallesi Kundu Esnafları Koruma Derneği Başkanı Metin Kanmaz, “Pandemi sürecinde kanayan yara olan turizm sektörünün esnafları olarak, bu süreçte devletimizin belirlediği tüm kurallara harfiyen uyduk. Devletimizin açıklamış olduğu 1 Haziran’da ki bazı uygulamalar biz esnafları çok zor durumda bırakmıştır. Dünyanın çeşitli yerlerinden gelen misafirlerimiz gündüz saatlerinde otellerinde deniz, havuz gibi etkinliklerle zaman geçiriyor ve akşam yemeğinden sonra bölgemizi gezmeye çıkıyor. Görüyor ki dükkanlar kapalı tekrar oteline dönüyor.Bu durum tüm esnaflarımızı zor durumda bırakıyor. Esnaflarımız bu zor durum karşısında kira, vergi, SGK gibi giderlerini karşılayamıyor. Pandemi sürecinde kapalı olduğumuz zamanlarda dahi bazı işyerlerinde kiralar ve işyeri aidatları alınmaya devam etti. Turizm bölgesindeki işyerlerinin kapanış saatlerinin 00.00 alınmasını ve turizm alanlarında pazar günlerinin yasak kapsamından çıkarılmasını istiyoruz" dedi.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: