Antalya
07.06.2021
A
ARŞİV , POLİTİKA
Muratpaşa'da broşür mesaisi
Muratpaşa'da broşür mesaisi

CHP İl Başkan Nuri Cengiz ve İl Kadın Kolları Başkan Nilüfer Deveci, falezler üzerindeki parklarda ve Lara plajında  vatandaşlara  “İstanbul Sözleşmesinin Doğrusu Nedir?" konulu broşür dağıttı.

Daha önce Konyaaltı ve Kepez ilçelerinde “İstanbul Sözleşmesinin Doğrusu Nedir?" konulu broşürler dağıtan CHP'li kadınlar bu kez Muratpaşa ilçesinde, Lara plajı, Düden Denizüstü, Falez Park alanlarında çalışma yaptı. CHP Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz ve İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci öncülüğünde yapılan etkinlikte Muratpaşa Belediyesi meclis üyeleri Serpil Üstün,  Canan Keleş  v e Nuran Uğur  il partinin il ve ilçe kadın kolları yöneticileri ve üyeleri görev aldı.

YANLIŞ BİLİNEN DOĞRULAR

 İstanbul sözleşmesi ile ilgili olarak kasıtlı olarak yalan iddialar ortaya atıldığını kaydeden Deveci, "Sözleşmenin, erkekleri kadının beyanıyla ve delilsiz olarak cezalandırıldığını söylüyorlar. Oysa İstanbul sözleşmesinde kadının beyanıyla yalnızca acil koruma tedbirinin uygulanması isteniyor. Şiddet uygulandığı iddia edilen erkek, bağımsız mahkemelerde yargılandıktan sonra suçlu olduğu kanıtlanırsa cezalandırılıyor. Sözleşmeye karşı olanlar diyorlar ki, İstanbul sözleşmesi nedeni ile boşanmalar artıyormuş. Hepimiz biliyoruz ki, İstanbul sözleşmesi yüzünden boşanmalar artmıyor, boşanmalar aile içi şiddete, anlaşmazlıktan ve geçimsizlikten dolayı gerçekleşiyor. Sözleşmede hepimizin bildiği gibi boşanmaya dair herhangi bir madde yok. 1 Temmuz'a kadar yürürlükte kalacak olan sözleşme için devamlılığı uygulanması için sahalarda olacağız. Herkese bu sözleşmenin yanlış bilinen doğrularını anlatacağız. " dedi.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: