Antalya
05.06.2021
A
ARŞİV , POLİTİKA
SP'den Geçim İttifakı projesi
SP'den Geçim İttifakı projesi

Saadet Partisi (SP) Antalya İl Başkanı Ramazan Düzen,düzenlediği basın toplasında ‘Geçim İttifakı’ kampanyasını başlattığını duyurdu.

 

Faiz-borç sarmalıyla ülkenin uçuruma gittiğini belirten Saadet Partisi İl Başkanı Ramazan Düzen,, " “ “Biz bulunduğumuz an itibariyle bir ittifakın içinde değiliz. Geçmiş dönemde bir ittifak yaptık ama ittifaklar seçim zamanında konuşulup görüşülecek şeyler. Şu anda çalışmalarımızı ‘Geçim İttifakı’yla ortaya koyuyoruz. Esnafımız, tarımcımız, memurumuz, işçimizle, 84 milyon vatan evladımızla, 54 milyon seçmenimizle ‘Geçim İttifakı’ kurma niyetindeyiz, Sadece bir tek ittifakımız vardır. Geçim İttifakıdır. Tencerelerin kaynaması halinde bu ülkeye huzur ve saadet gelir. Efendim ‘biz büyüdük’ deniyor. Doğru, intiharlarda büyüdük, boşanmalarda büyüdük, alkolde, uyuşturucuda büyüdük. Cezaevleri tıklım tıklım dolu. Adliye sarayları yapmakta büyüdük. Ama bu milletin büyümesi lazım. Bu üretim seferberliğiyle olur” ifadelerini kulandı

 

128 milyar dolar konusuna da değinen Düzen,  2019 yılı Şubat ayında Merkez Bankası’nın net döviz stokunun 54 milyar 600 milyon dolar olduğunu dile getirdi. Merkez Bankası’nın verilerine göre 12 Mayıs’ta döviz stokunun eksi 40 milyar 962 milyon dolar olduğunu belirten Düzen, “Toplandığında 95 milyar 562 milyon dolar eder. Ben 128 milyar dolara ulaşamadım. Birinin beni ikna etmesini bekliyorum. Birisinin tarafında veya karşısında konuşmuyorum. 95 milyar 562 milyon dolar dövizimiz erimiştir. Bu doları Merkez Bankası’nın yeniden alabilmesi için bizim elimizden çıkacak rakam 230 milyar liradır” diye konuştu.

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: