Antalya
05.06.2021
A
ARŞİV , VİDEOLU HABERLER
Kadın giyim kursunun tek erkek öğrencisi-VİDEO
Kadın giyim kursunun  tek erkek öğrencisi-VİDEO

Muratpaşa Belediyesi’nin ‘Kadın Giyim ve Modelist Yardımcılığı’kursunda 12 kişilik sınıfın tek erkek öğrencisi 55 yaşındaki Mithat Oksal, eşinin “Sen bana elbise de dikersin” demesiyle başladığı yolculukta hayalindeki takım elbiseyi dikti.

Muratpaşa Belediyesi’nin meslek edindirme, sanat ve hobi kursları pandemide kademeli normalleşme döneminin başlamasıyla birlikte yeniden açıldı. Muratpaşa’nın mahallelerinde bulunan merkezlerde devam eden kursların öğrencilerinden biri de 55 yaşındaki Mithat Oksal.

BAKLAVA AÇIYOR

Oksal, uluslararası akaryakıt sektöründe üst düzey görevlerde bulunduktan sonra emekliye ayrıldı ve 5 yıl önce Antalya’ya taşındı. İş hayatına dönmek istemeyen Oksal, kendine yeni hobiler edinmek için arayışa girdi. Geçmişte bir yumurta dahi haşlamadığını söyleyen Oksal, önce aşçılık kursuna yazıldı. Geçen yıl aşçı yardımcılığı kursunu tamamlayan Oksal, “Ev yemekleri, mezeler, pastalar, börekler yapıyorum. Baklava açıyorum. Bunlar da çok beğeniliyor” dedi.

SINIFTA TEK ERKEK               

Oksal’daki yeteneğini fark eden eşi “Sende, bilmediğimiz ne cevherler varmış.Bana elbise de dikersin” demesiyle Mithat Oksal, bu kez bambaşka bir alana yöneldi.Oksal, Muratpaşa Belediyesi’nin Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi’yle birlikte açtığı Kadın Giyim ve Modelist Yardımcılığı kursuna başvurdu.Kurs öğretmenine telefonla ulaşıp erkek olarak kursa katılmak istediğini anlattı. Kurs öğretmeni, Oksal’ın kumaşların, kalıpların, iğnelerin ve makasların dünyasına girmek istemesine önce şaşırdı ardından tamamı kadın olan sınıfa kaydı yapıldı.

KENDİSİ İÇİN TAKIM ELBİSE DİKTİ

Öğretmeninin yardımıyla hayalindeki elbisenin kalıplarını çıkaran Oksal, teladan astara birçok yeni şey öğrendiğini söyledi. Önce kafasında takım elbiseyi tasarlayan, nasıl dikeceğini parçaları nasıl bir araya getireceğini hayal eden Oksal, “Kafamda hallettim ve son kısıtlama sürecinde dikmeye başladım, bitirdim. Arkadaşlarım da çok beğendi” dedi.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: