Antalya
04.06.2021
A
ARŞİV , YEREL YÖNETİM
Esen: Zırvalara kulak asmayız
Esen: Zırvalara kulak asmayız

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'e yönelik kullanılan hakaret içerikli sözleri sert bir dille eleştirdi.

Konyaaltı Belediyesi Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen'in başkanlığında, Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi. Cumhuriyet Halk Partisi Grup Sözcüsü Şevket Korkut yaptığı açılış konuşmasında, geçtiğimiz günlerde Ayasofya Camii'nde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'e yönelik kullanılan hakaret içerikli sözleri sert bir dille eleştirdi. Başkan Semih Esen ise Ayasofya Camii'nde Atatürk'e yönelik yapılan eleştirileri "zırva" olarak niteledi. Başkan Esen, "Eleştirdikleri değişmez önderimiz Atatürk ve onun silah arkadaşları, İstanbul işgaline karşı canlarını yok sayarak mücadele etmiştir. O dönem İngiliz Büyükelçiliği'ne sığınanların bugünkü siyasi mirasçılarının bazı kesimlere hoş görünmek adına ettikleri bu gibi lafların adı ancak ve ancak zırva olur. Bizler de zırvalara kulak asmayız" diye konuştu.

KONYAALTI MECLİSİ'NE TATİL YOK

Pandemi ile mücadele kapsamında çıkarılan genelge doğrultusunda uygulanan tam kapanma ve kısmı sokağa çıkma yasakları nedeniyle çalışmalara dönem dönem ara vermek durumunda kaldıklarını ifade eden Başkan Semin Esen, bu nedenle de bu yaz dönemi meclis çalışmalarına ara vermeden çalışmak istediklerini söyledi. Başkan Semih Esen, oy birliğiyle bu karara destek veren meclis üyelerine teşekkür etti. 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: