Antalya
04.06.2021
A
ARŞİV , YEREL YÖNETİM
Bisiklet yolu işgal altında
Bisiklet yolu işgal altında

ANTALYA Bisiklet Derneği Genel Sekreteri Alpaslan Coşkunoğlu, bisiklet sürücülerinin trafikte yaşadığı sorunlara değindi.

Alpaslan Coşkunoğlu, 3 Haziran Dünya Bisiklet Günü dolayısıyla açıklama yaptı. Coşkunoğlu, Birleşmiş Milletler tarafından 2018 yılında ilan edilerek her yıl kutlanmaya başlanan Bisiklet Günü'nde, bisikletlilerin özellikle trafikte yaşadığı sorunlara dikkati çekti. Coşkunoğlu, Antalya'da bisikletle ulaşım için yatırımların yeteri hızda yapılmadığını, hatta bazı yolların bisikletli ulaşımı için ciddi tehlike arz ettiğini belirtti. 

Pandemi sürecinde birçok kişinin ulaşım için bisiklete yöneldiğini söyleyen Coşkunoğlu, “Havaların ısınması ile birlikte artan bisikletli trafiği beraberinde talep ve şikayetleri de artırıyor. Bisikletlilerin en fazla şikayetçi olduğu konu ise bisiklet yollarında bulunan motorlu taşıtlar. Karayollarında olduğu gibi bisiklet yollarında trafik denetimi olmalı. Bu denetimlerde ellerini gidondan bırakan bisikletliler de uyarılmalı, bisiklet yollarına giren motosikletlerin de bisiklet yolundan tahliyesi sağlanmalı" dedi

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: