Antalya
04.06.2021
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
OSB'de yüzde 16 büyüme
OSB'de yüzde  16 büyüme

ANTALYA Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müteşebbis Heyeti Haziran ayı toplantısına katılan Vali Ersin Yazıcı, toplantı öncesi ve sonrasında Organize Sanayi Bölgesinde üretim yapan firmaları ziyaret etti.

Vali Yazıcı, “Organize Sanayi Bölgesi'ndeki firmalarımızı ziyaret etmeye devam ediyoruz. Son açıklanan verilere göre OSB'deki üretim 1 yılı aşkın süredir devam eden pandemiye rağmen yüzde 16 oranında artarak Türkiye ortalamasının üstünde bir performans sergiledi. Burada faaliyet gösteren firmalar gece gündüz demeden büyük özveri ile çalışarak bu başarıyı elde etti. Kendi alanlarında öncü firmaların şehrimizde olması büyük bir gurur kaynağı. Bu firmalarımız hem Antalyamız hem de ülkemiz için çok büyük değer. " diye konuştu.

17 BİN KİŞİLİK İSTİHDAM

Antalya OSB ve firmalarının her geçen gün büyüdüğüne ve Antalya’ya daha fazla katma değer sağladığını belirten Antalya OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, “Antalya OSB 17 bin kişilik istihdamı, yarattığı katma değer ve ülke ihracatına sağladığı katkı ile kent ekonomisinin önemli bir değeridir. Bu değerin oluşmasında, Bölge sanayicilerimizin büyük emek ve özverisi vardır, bu kıymeti Antalya’mıza kazandırıp sahip çıkmışlardır. Bizler de bize emanet edilen bu değeri çok daha iyi hale getirip geleceğe aktarmak, ülkemize ve milletimize daha fazla fayda sağlama gayesi ile çalışmalarımıza devam ediyoruz" dedi. 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: