Antalya
01.05.2021
A

Suriye’de 26 Mayıs’ta cumhurbaşkanlığı seçimleri yapıldı. Üç adayın yarıştığı seçimlerde Beşar Esad tekrar cumhurbaşkanı seçildi. Oyların %95,1’ni aldığı haberlerde yer aldı.

Kimisi Erdoğan kaybetti dedi, kimisi Esad kazandı dedi! İkisi de doğru değil!

Kazanan ABD emperyalizmi ve BOP eşbaşkanları oldu!

Çünkü Suriye’nin tamamında seçim yapılmadı. Fırat’ın doğusunda ve Suriye’nin kuzeyinde seçim yapılmadı!

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin 2015 yılındaki 2254 sayılı kararı gereği oluşturulan Astana görüşmeleri süreci ve anayasa çalışmalarında Esad yoktur! Bir ve bütün bir Suriye de yoktur!

O nedenle Esad kaybetmiş, Suriye parçalanmıştır…

Bu arada Büyük Ortadoğu Projesi’nde ABD emperyalizmine uşaklık eden örgütler arasında El Nusra yoktur. BMGK’nin 2254 sayılı kararı gereği kurulan Suriye’nin muhalifleri komisyonunda da yoktur! Yani bugün Suriye’yi federatif yapıya taşıyanlar arasında yoktur. İslamcı bir örgüttür. Şimdiki adı Şam Fethi Cephesidir.

Ancak ABD emperyalizmi, kendine uşaklık etmeyen hiçbir kimseye ne silah ne para ne de siyasi destek vermez! BOP’un Suriye ayağında, ABD ve eşbaşkanlar kime nasıl destek verir hepimiz biliyoruz. Ortadoğu’da Arap baharı diye adlandırılan ve BOP’un devamı olan kargaşalarda; ABD emperyalizminin kullandığı koçbaşı Müslüman Kardeşler Teşkilatı’dır.

AYASOFYA

Çanakkale’den bugüne kadar büyük önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’e saldırılar hiç ara vermeden devam etmektedir.

Atatürk’e yapılan; haksız ve hadsiz hakaretlerin, saldırıların kim tarafından yapıldığı, kimin huzurunda yapıldığı, kimden güç alarak yapıldığı, nerede yapıldığı elbette önemlidir.

Bu soruları çoğaltabiliriz ancak en önemli soru neden yapıldığıdır!

Öncelikle şunu ifade etmeden geçemeyeceğim. 16 Nisan 2017’de yapılan referandum sonucu rejim değiştiği için rejim kaldırıldığı için rejimi kuran Atatürk’e hakaret cüretini önüne gelen gösterebilmektedir.

Aslında rejimin değiştirilmesinden daha büyük bir hakaret olabilir mi o da ayrı bir konudur…

En önemli soru olan neden yapıldığının cevabına gelelim. Yaklaşan 2023 seçimleri öncesi güç kaybeden iktidar, kaybettiği İslamcı tabanı tekrar kazanmak için çaba sarf ediyor.

2023 seçimlerine az bir zaman kala ortaya sürülecek olan anayasa açılımı öncesi benzer durumlar sıkça yaşanacak görülüyor.

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok