Antalya
30.05.2021
A
GÜNDEM , ÇEVRE
Çobanlardan 'arazi yağması'na tepki
Çobanlardan 'arazi yağması'na tepki

Kamuoyunun gündeminde olan Gündoğmuş Antalya Gündoğmuş İlçesi Eğrigöl platosu, Akdam yaylasında devam eden hazine arazilerinin yağmasına bir tepki de çobanlardan geldi.

Antalya Gündoğmuş İlçesinde bulunan Akdam Yaylası'nda sessiz sedasız evler yapılarak gerçekleştirilen hazine arazilerinin yağmalanmasına bir tepki de bölgede hayvancılık yapan çobanlardan geldi.

"HAYVANLARIMIZ AÇ KALIYOR"

Bölge hayvancılığı için önemli bir mera olan Akdam Yaylası'nda hayvanlarını otlatan çobanlar, yapılan evler nedeni ile hayvanlarının otlatılmasına izin verilmediğini ve hayvanlarının aç kaldığını belirtiyorlar.

23 İMZALI DİLEKÇE VERMİŞLER

Konu ile ilgili olarak Akdam Köyü 1. Azası Ali Aksoy'a 23 imzalı bir dilekçe vererek durumu anlattıklarını belirten çobanlar, Ali Aksoy'un kendilerine dilekçe ile ilgileneceğini ve konuyu CİMER'e taşıyacağını belirtmesine rağmen bugüne kadar birşey yapılmadığını, dilekçelerinin de ortadan kaybolduklarını belirtiyorlar.

AĞILIN DİBİNİ KAZDIRDILAR

Yörede bulunan ağılların kenarlarını kazdırarak hayvanların çıkmasını engelleyen hazine arazisi yağmacıları, kendilerinin çevirdikleri alanlarada da hayvanların otlamalarına izin vermiyorlar. Çobanlar bu nedenle sıkıntıya düştüklerini belirtiyorlar. 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: