Antalya
31.05.2021
A
ARŞİV , ADLİYE
Zirvede son fotoğraf
Zirvede son fotoğraf

Antalya’da Geyik Sivrisi Dağı’na tırmanan ve 26 gündür kendisinden haber alınamayan Ukraynalı dağcı Yana Kryvosheia’nın (42) cansız bedeni bulundu. Ukrayna uyruklu dağcı Yana Kryvosheia'nın zirvede çektiği son fotoğrafı ortaya çıktı.

Dağ tırmanışı için ülkesi Ukrayna’dan Antalya’ya gelen 42 yaşındaki Yana Kryvosheia, 1 Mayıs Cumartesi günü, bin 715 yükseklikteki Geyiksivrisi Dağı’na tırmandı. Kryvosheia, 2 Mayıs Pazar günü annesine “Zirvedeyim” mesajı attıktan sonra  kendisinden bir daha haber alınamadı.

CANSIZ BEDENİ BULUNDU

Jandarma Arama Kurtarma (JAK), AFAD ve UMKE ekipleri tarafından yapılan arama çalışmalar 23 gün sürdü.   Aramanın 24’üncü gününde bölgede Jandarma İnsanlı Keşif Uçağı (JİKU) ile havadan yapılan taramada kadın dağcının cansız bedeni bulundu. Bölgenin sarp ve kayalık olması nedeniyle Jandarma Genel Komutanlığı tarafından helikopter görevlendirildi. Cansız beden helikopterle tahliye edilerek Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

FOTOĞRAFI ATAMADI

Zirveye çıktığı ilk günde annesine mesaj atan Kryvosheia'nın, bir de öz çekim yaptığı ve bu fotoğrafı annesine atmaya fırsatının olmadığı öğrenildi. Kryvosheia'nın, zirveyi fotoğrafladığı ve elinde elma ile öz çekim yaptığı anlar görüldü.

                                          

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: