Antalya
27.05.2021
A

Mustafa Yılmaz’ın istifası ile yeni bir sürece giren Antalyaspor’da ilginç gelişmeler yaşanıyor. İstifa gerekçelerini açıklayan Mustafa Yılmaz, camiadan yeterince destek alamadığını, önümüzdeki 4-5 yılda ödenmesi gereken toplam borcun 70 Milyon TL olduğunu ifade etti.

Bu aşamadan sonra kulübün yeni başkanı Aziz Çetin olacak. Aldığımız bilgilere göre Çetin, yönetimini de belirledi. Mevcut yönetimden 4-5 isim çıkacak ve Çetin güvendiği 4-5 isimle yola devam edecek. Kulübün resmi gelirleri ve hazırlanacak projelerle Antalyaspor artık yönetilebilir bir kulüp haline geldi. Bu konuda yönetim içinden ve camianın önde gelenlerinden destek alan Aziz Çetin, şimdiden gelecek yılın takımını kurmaya başladı. Önce teknik kadro netlik kazanacak, ardından transfer ele alınacak. İdari kadroda da küçük revizyonlar olabilir.

Mustafa Yılmaz’ın basın toplantısında konuyu ısrarla Öztürk ailesinin ödeyeceğini taahhüt ettiği yaklaşık 700 Milyon TL’lik borca getirdim. Baba Fikret Öztürk’e güvendiğini belirten Yılmaz, kamuoyu önünde ve yetkililer nezdinde bu borcu ödeyecekleri konusunda söz aldıklarını ve aksi bir durum beklemediklerini söyledi.

Mustafa Yılmaz’ın toplantısında da insanların çok dile getirmek istemediği, ancak takımı bekleyen bir tehlike var. Öztürk ailesi, önümüzdeki 4-5 yıl içinde ödeme günü gelen yaklaşık 700 Milyon TL borcu kapatacak. Bugüne kadar ödemelerde bir sorun yaşanmadı.

Burada iki tehlike var:

Birincisi; bir gün Fikret Öztürk, “Yeter, benden bu kadar” der ve ödemekten vazgeçerse… Kalan borcu Antalyaspor’un ödemesi neredeyse imkansız. Borçları ödüyor diye kulübü Öztürk ailesinin güdümünde tutmak da akıllı iş değil. O nedenle dengeleri iyi koruyarak, Fikret Öztürk’ün gönlünü hoş tutarak, ancak verdiği sözden dönmemesini sağlayarak süreç yürütüleceğe benziyor.

İkincisi ve en önemli tehlike; Ödemeler bittikten sonra Öztürk ailesinin Antalyaspor için ödediği parayı geri isteme ihtimali... İşte o zaman kulübün kapısını kilitleyip gitmek gerekiyor. Mustafa Yılmaz ve yönetimdekiler böyle bir ihtimali göz önünde bulundurmuyor, “Yapmazlar” diyor. Ancak yasal olarak iki ihtimalin de gerçekleşmesinin önünde hiçbir engel yok.

Bu ihtimalleri ortadan kaldırmak için önceki akşam Ankara’da yapılan görüşmeler çok önemliydi.

İki kez göreve gelen ve anlaşılmaz bir şekilde bir günde görevi bırakan Ali Şafak Öztürk’ün neden geldiğini ve niye gittiğini kendisi ve yakın çevresi dışında kimse bilmiyor. Ali Şafak Öztürk’ün, iki kez gitmesine rağmen hala başkanlığa döneceğini yakın çevresine konuştuğu da biliniyor. Öztürk’ün varlığının takıma faydadan çok zarar verdiği de yönetimin ve camianın neredeyse ortak fikri haline geldi.

Antalyaspor ile ilgili beklentisi olan ve beklentisine karşılık bulamayacağı benzeyen Öztürk’ün neler yapacağını ve nasıl bir tutum takınacağını endişe ve merakla izliyoruz.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok