Antalya
27.05.2021
A
GÜNDEM , YAŞAM
Sağlıkçılardan protesto eylemi
Sağlıkçılardan protesto eylemi

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçilerine yönelik gözaltılara tepkiler sürüyor. KESK Antalya Şubeler Platformu üyeleri SES Antalya Şube binası önünde bir araya gelerek gözaltıları protesto etti. Basın açıklamasına Antalya Tabip Odası da destek verdi

KESK Antalya Şubeler Platformu adına konuşan SES Antalya Şube Eş Başkanı Şükran İçöz “Pandemi nedeniyle 433 sağlık emekçisini kaybettiğimiz, 140 bin sağlık emekçisinin enfekte olduğu, özlük haklarımızın zedelendiği bir dönemde arkadaşlarımız gözaltına alındı. Mafyalar ve siyaset ilişkilerini gündemden düşürmek için toplum sağlığı için mücadele edenleri, hakikati ifade edenleri gözaltına alıyorlar. Sağlık alanındaki yolsuzlukları örtbas edenler bilsinler ki arkadaşlarımızı teslim etmeyeceğiz. Bizimle uğraşmayı bıraksınlar, mafyayla uğraşsınlar.  Savcılıktan çağrılsalar gidip ifade verecekken arkadaşlarımızı hukuksuz bir biçimde evlerinden gözaltına aldılar. Bu keyfi tutumu bir kere daha kınıyoruz, arkadaşlarımızın derhal serbest bırakılmasını istiyoruz” dedi.

GERİ ADIM YOK .

İçiz açıklamasına şöyle devam etti:"Yıllardır sürdürdüğümüz sendikal hak ve özgürlükler mücadelesinde çokça baskılara maruz kaldık ama asla geri adım atmadık, bundan sonrada atmayacağız. Tüm gözdağı, baskı ve gözaltılara rağmen fiili ve meşru mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz.Sağlık emekçilerinin haklarının savunucusu olmaktan, halkın sağlık hakkı mücadelesinin neferi olmaktan bir adım geri atmayacağız. Baskılarınız, gözaltlarınız, mobbinginiz, şiddetiniz karşısında boyun eğmeyeceğiz.”Temiz toplum, eşit, özgür, laik ve gerçekten demokratik bir Türkiye yaratma mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz!"

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: