Antalya
26.05.2021
A
ARŞİV , YEREL YÖNETİM
Bize verin koruyalım
Bize verin koruyalım

Geçtiğimiz hafta sonu çıkan yangında 2 hektar alanın zarar gördüğü Lara ormanında incelemelerde bulunan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, "Buradaki obruk ormanın belediyeye tahsis edilmesi talebimizi yineliyoruz . Bölgeyi korumak ve halkımıza kazandırmak istiyoruz" dedi.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit  Uysal, geçtiğimiz hafta Cumartesi günü, Lara'da çıkan yangında zarar gören yaklaşık 2 hektar ormanlık alanda incelemelerde bulundu. Uysal, “Maalesef dünya harikası çam ormanlarımız yangın afetine uğradı. Çok üzücü bir şey. Allah tekrarını yaşatmasın” dedi.

HAYALET ORMAN HALİNE GELDİ

2017’de Lara kumul ve ormanlık alanına komşu 310 bin metrekarelik obruk ormanın, tahsisi için başvuruda bulunduklarını hatırlatan Başkan Uysal, ilgili bakanlıktan şu ana kadar bir cevap alamadıklarını söyledi. Sahip çıkılmaması nedeniyle bölge sakinlerinin buraya Hayalet Orman dediğini hatırlatan  Uysal, “Halkımıza kazandıralım istiyoruz. Sahip çıkalım. Sınırlarını belirleyelim.Doğal yaşam alanı olsun. Sokak hayvanları için doğal bir ortam oluşturalım. Vatandaşımız yararlansın. Böyle afetlere uğrama riski azalsın. Çağrımı yeniliyorum. Bu ormanın Güzeloba Mahallemizle Ermenek Mahallemiz arasında kalan kısmın talep etmiş vaziyetteyiz. Kamu yararı esastır. Siyaset ikinci plandadır. Bu vatan hepimizin. Çocuklarımız burada büyüyecek. Tekrar altını çiziyorum, kamu yararı esastır. Rica ediyorum. Aksi halde böyle oluyor. Sahipsiz kalıyor. Afete, talana uğruyor” dedi

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: