Antalya
24.05.2021
A
ARŞİV , POLİTİKA
CHP'li Şahin'den, Bakan Soylu'ya istifa çağrısı
CHP'li Şahin'den, Bakan Soylu'ya istifa çağrısı

CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Şahin, "Uyuşturucu, kara para ve mafya ile anılan birisi İçişleri Bakanlığı koltuğunda oturamaz" diyerek Bakan Soylu'yu istifaya davet etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya istifa çağrısında bulundu. Sedat Peker’in videolarının, kısa bir süre öncesine kadar yakın temasta bulunduğu iktidar mensuplarını hop oturtup hop kaldırdığını savunan Şahin, "Siyaset-mafya-ticaret üçgeninin ne tür pis işlere bulaştığını, 'Vatan, millet, Sakarya' edebiyatıyla insanların mallarına nasıl el konulduğunu onurlu, namuslu gazeteciler yıllardır yazıp çiziyor. Bu pis ilişkilerin içinde yer alan birisi kalkıp bütün bu iddiaları dile getirince işin rengi değişti. Süleyman Soylu’nun bütün kirli çamaşırları ortalığa saçıldı. Onuru, gururu olan bir insan 1 dakika o koltukta durmaz" dedi.

BEKA SORUNU HALİNE GELDİ

Bu iddiaların yüzde 1'inin gerçek olması durumunda bile hiç kimsenin temiz toplumdan, hukuktan ve adaletten bahsedemeyeceğini dile getiren Şahin şunları söyledi: "Uyuşturucu ile, kara para ile, mafya ile anılan birisi devletin güvenliğini sağlaması gereken İçişleri Bakanlığı koltuğunda oturamaz. Cumhuriyet savcıları gereğini yapmalı, ülkemiz için güvenlik ve beka sorunu haline gelen şahıslar derhal görevlerinden istifa etmelidir."

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: