Antalya
19.05.2021
A

Günlerdir, hatta haftalardır hazırlık yapılan Türkiye Kupası final maçından her anlamda fiyasko çıktı.

Kısıtlı kadrosuyla şampiyon olan ve yorgun olduğu düşünülen Beşiktaş, sanki son maçlara yedek çıkmış, kupa finali için otelde aileleriyle kamp yapmış gibiydi.

Finali düşünerek lig maçlarında dalga geçen, yedek kadroyla sahaya çıkıp BAY geçtiği haftada ligde kalan Antalyaspor takımı, sahada fiyasko bir mücadele verdi. Haftalardır yapılan hazırlık, Boffin’in yediği saçma bir gol, ardından kademe hatasından gelen ikinci golle boşa çıktı. Beşiktaş’ın bile beklemediği kadar kolay bir final oldu ve rakip beklediğinden çok daha kolay ikinci şampiyonluğunu ilan etti.

Beşiktaş isteyerek, oynayarak ve hak ederek bir kupa kazandı. Antalyasporlu futbolcular ise beklenen futbolu sergileyemedi. Erken gelen golün de etkisi ile maç beklenenden çok daha erken bitti. Direnç, yenilgiye isyan ve sonuca razı olmama gibi özellikler Antalya’da bırakıldı.

Maçlardan önce eski başkanın otelinde kamp yapıp tatile çıkma modası, belli ki Antalyaspor’u tatil havasına iyice sokmuş. Eski başkanın otelinde kamp yapma geleneğinin amacı nedir bilmiyorum, ancak bu kamplar pandemi dönemi dışında takıma fayda değil zarar veriyor. Antalyaspor’un nasıl bir kamp yaptığını, Beşiktaş maçı için nasıl bir taktik hazırladığını anlayamadık.

Finale yükselmek, kupayı kazanmanın hayalini kurmak ve final maçına çıkmak güzeldi. Yani kupanın hayali de güzeldi. Ancak oynanan futbol ve ligin finali berbat oldu.

Maçtan birgün önce taraftar sayısını düşüren Futbol Federasyonu, İzmir’deki maçta 250 civarındaki Antalya seyircisini stada alırken, Beşiktaş’ın en az 2 Bin taraftarı vardı. İstanbul takımlarının böyle desteğe ihtiyacı yok ancak Futbol Federasyonu, kurulları ve yöneticileri şirin görünmek için her fırsatı değerlendiriyor. Bundan sonra da göstermelik para cezası ile son görevlerini yapacaktır.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok