Antalya
19.05.2021
A
ARŞİV , YAŞAM
Eğitimcilerden Alçı'ya kınama
Eğitimcilerden  Alçı'ya kınama

Nagehan Alçı'nın köşe yazısında öğretmenleri suçlamasına Eğitim İş Antalya Şube Yönetim Kurulu'ndan tepki geldi. Sendika açıklamasında "Takıntı ve saplantı haline getirdiği öğretmenler olarak kendisine samimiyetle tıbbi yardım almasını öneriyoruz." denildi.

 

Eğitim İş Antalya Şubesi Yönetim Kurulu imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, "Artık herkesçe öğretmen düşmanı olarak görülmeye başlanan Türk Basınının tarafsız, özgür ve eşsiz (!) kalemi Nagehan Alçı yine öğretmenleri hedef alarak zaten tartışmalı olan meslek hayatının üstüne algılama konusundaki eksikliğini de eklemiştir. Takıntı ve saplantı haline getirdiği öğretmenler olarak kendisine samimiyetle tıbbi yardım almasını öneriyoruz.  Öğretmenler ile ilgili kaleme aldığı yazıda cümlelerine sanki yönetenlere eleştiriler yapacak gibi başlayan bu sözde gazeteci daha sonra yine hedef şaşırarak zaten bu süreçten yıpranan, yorulan ve zarar gören öğretmenlere oklarını çevirmiştir. Öğretmenleri sanki bugünkü durumdan memnunmuş gibi lanse eden ve bu duruma ses çıkarmamakla suçlayan bu kişi, günümüz Türkiye’sinde ses çıkaranların sesinin nasıl kesildiğini, herhangi bir konuda demokratik hak olarak eylem yapmaya kalkışanlara nasıl eziyetler edildiğini çok iyi bilmektedir." denildi

128 KELİMELİK AÇIKLAMA

Açıklama şöyle devam etti: "Biz Eğitim-iş Sendikası Antalya Şubesi olarak daha önce başka bir tanınmış kişi ile akıllarımıza kazınan bir benzetmeden de esinlenerek “Nagehan’a anlatır gibi anlatıyoruz”. Aşağıdaki maddelerimiz 128 kelimeden oluşmaktadır. Pandemiyi ortaya çıkaran ve yayan biz öğretmenler değiliz.Pandeminin en başından beri gerek uzaktan eğitim ve gerekse açıldığı kısa dönemlerde işini eksiksiz yapan biziz. Gazeteci olduğunu iddia eden biri, çalışanları değil yönetenleri yani öğretmenleri suçlamak yerine eğitimi yönetenleri sorgulamalı ve eleştirmelidir.Biz öğretmenler aşılanmak ve işimizi yüz yüze yapmak istiyoruz. Gündemde bir çok yolsuzluk, yoksulluk, kayıp milyar dolarlar, uyuşturucu çeken parti çalışanı, 3-5 yerden maaş alan siyasi ve bürokratların varlığı gibi iddialar varken sözü döndürüp dolaştırıp öğretmenlere getirmek art niyetli bir tutumdur. Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve tabii ki yürütmenin başı olan Cumhurbaşkanlığı’nın yönetim ve sorumluluğunda olan bir konuda birer eleştiri de bu kurumlara yöneltecek misiniz yoksa istikbal kaygınız yüzünden yıllardır yaptığınız gibi iktidar yağdanlığına devam mı edeceksiniz? Anlaşılan sadece iki çocukla bile başa çıkamadınız evde."

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: