Antalya
18.05.2021
A
ARŞİV , POLİTİKA
CHP'li Arı'dan torba yasaya tepki
CHP'li Arı'dan torba  yasaya tepki

CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, Zorunlu Trafik Sigortası Yasası'nın yap-boz tahtasına döndüğünü belirterek, yeni teklif kabul edilirse şoför esnafı ile sürücülerin mağdur olacağını vurguladı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu toplantısına katılan CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, toplantı öncesi sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla hükümetin torba yasa teklifini eleştirdi. Yeni bir torba ile ne fayda getireceği belli olmayan kanun tekliflerinin sunulduğunu savunan Arı, paylaşımında "Son Genel Kurulda 30 Nisan itibariyle Çek Yasası çıkardılar ama  bugün düzeltmek zorundalar.  Kanunlar yap-boz tahtasına döndü" ifadelerini kullandı.

Torba yasada bulunan Zorunlu Mali Sigorta Kanunu'nda değişiklik önerisinin Anayasa'ya aykırı olduğunu iddia eden Arı, "Bu teklif yasalaşırsa zorunlu taşıt sigortası yaptıran araç sahipleri ile kazalarda zarar gören üçüncü kişilere sigorta şirketlerinin ödeyeceği tazminat miktarının kapsamı daralacak.  Araç sahibi herkesi yakından ilgilendiren bu kanun, şoför esnafını daha büyük zarara uğratacak. Taksici, dolmuşçu ve otobüsçü binlerce esnafın trafikte uğrayacağı zararlar artık yeterli derecede karşılanmayacak." açıklamasını yaptı. Fikret GÜLCÜ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: